با اشاره به تحریم های هسته ای جدید آمریكا

فلاحت پیشه: آمریكا می خواهد ایران را وارد فاز افراطی كند

فلاحت پیشه: آمریكا می خواهد ایران را وارد فاز افراطی كند به گزارش خبرگزاری نفت و گاز رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این كه ایران نباید كل مناسبات خارجی خویش را با آمریكا تعریف كند، اظهار داشت: تلاش آمریكا از تحریم های تازه هسته ای وادار كردن ایران به خارج شدن از آژانس و ان پی تی است تا پرونده ایران در ذیل فصل ۷ منشور سازمان ملل قرار گیرد، بنابراین ما نباید وارد فاز افراطی شویم.


حشمت الله فلاحت پیشه در گفتگو با ایسنا در توضیح ابزار ایران در مقابله با دور جدید تحریم های آمریكا، اظهار نمود: ۸۰۰۰ نوع تحریم ضد جمهوری اسلامی ایران توسط آمریكا در تاریخ مناسبات آمریكا با دیگر كشورها غیرقابل مقایسه است و آمریكا تنها وارد فاز جنگی نشده است.
وی تصریح كرد: نباید كل مناسبات خارجی مان را با آمریكا تعریف نماییم، چون این به معنای بازی در میدان افراطیون آمریكا است. آمریكا با تحریم های جدید به خصوص در مبحث هسته ای می خواهد ایران از آژانس هسته ای و ام پی تی خارج شده و ایران را وارد فاز افراطی كند تا در این شرایط پرونده ما در ذیل فصل ۷ منشور سازمان ملل قرار گیرد.
رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: ایران باید بدون ورود به فاز افراطی در چارچوب برجام و اساسنامه آژانس تولیدات صنعت هسته ای خویش را به سطوح بالاتر از ۲۰ درصد برساند چون ما این تجربه را داریم كه با این رویكرد دنیا بسیج شد تا با ما مذاكره كند كه نتیجه آن برجام شد.
فلاحت پیشه افزود: استفاده از سازوكارهای بین المللی بدان معناست كه از سازوكارهای بدون آمریكا بهره گیریم چنین ظرفیتی برای ایران وجود دارد كه ما سطح خویش را به توان چانه زنی پیش از برجام برگردانیم. در این راه هم دلیلی ندارد وارد فاز افراطی شویم. جمهوری اسلامی ایران نباید از هیچ معاهده ای به صورت اعلامی بیرون برود چون آمریكا به دنبال چنین بهانه ای است.
او در آخر و در جمع بندی اظهار داشت: ما باید بعنوان یكی از راهكارهای پیش رو وارد مذاكره با آژانس و اعضای برجام برای تولید سوخت ۲۰ درصد و بالاتر شویم.1398/02/15
19:13:10
5.0 / 5
4509
تگهای خبر: تحریم , تولید , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز