راهی برای توسعه روابط نفتی ایران با شركت های اروپایی

راهی برای توسعه روابط نفتی ایران با شركت های اروپایی به گزارش خبرگزاری نفت و گاز خروج ترامپ از برجام روی تعاملات نفتی ایران با دیگر كشورها سایه انداخت و سبب شد زیرشاخه های مختلف نفت به دنبال پیدا كردن راهكاری برای تدام این ارتباط باشند. در این راستا انجمن سازندگان تجهیزان صنعت نفت هم پیشنهادی بیان كرد در خصوص اینكه شركت های كوچك و متوسط ایرانی با شركت های كوچك و متوسط منطقه و اروپا جوینت شوند.


سیروس تالاری - رئیس هیأت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت - در اینباره به ایسنا اظهار داشت: هم اكنون اقدامات وسیعی را در انجمن سازندگان تجهیزات نفت دنبال می نماییم كه اگر به نتیجه برسد می توانیم در سطح بین المللی تبادل اطلاعات داشته باشیم.
وی با اشاره به اینكه بخش یونیدو سازمان ملل ساختاری را تعریف كرده كه بر مبنای آن می توان یك زنجیره یا خوشه تبادل اطلاعات را در سطح بین المللی به وجود آورد، اظهار نمود: این طرح به منظور رونق و توسعه فرایندی و پایدار صنایع كوچك و متوسط در سطح بین الملل به وجود آمده است.
به قول رئیس هیأت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت در ایران صنعتگران نفت، گاز و پتروشیمی عملاً این خوشه ها و زنجیره ها را در داخل كشور ایجاد كردند و طی سالیان گذشته از آن استفاده می نمایند برای مثال انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ۸۰۰ عضو دارد كه در داخل كشور تجهیزات را تأمین می كنند و در اختیار صنعت نفت و پتروشیمی قرار می دهند.
تالاری با تاكید به این مساله كه عملاً ساختارهای خوشه ای داخل كشور صورت پذیرفته است، تصریح كرد: اگر ما بتوانیم این ساختار را طراحی و اجرا نماییم عملاً این خوشه ها را در سطح بین المللی تعمیم داده ایم كه هم می توانند به صورت معاملات نقدی و یا پایا پا با كالا كار كنند.
وی تصریح كرد: حالا در حال تصویب این طرح هستیم تا از راه سازمان یونیدو پیش برویم و این پیمان را بین صنعتگران داخل و شركت های كوچك منطقه ای و بین المللی به خصوص اروپا ایجاد نماییم كه این مورد هم منحصر به ۱۱۰ شركت نمی گردد چونكه در سطح اروپا شركت های متوسط و كوچك بسیاری وجود دارد كه اگر این طرح اجرایی شود می توان اقدامات بزرگی را انجام داد.
رئیس هیأت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت خاطرنشان كرد: این ۱۱۰ شركت در واقع شركت هایی هستند كه از قبل شناسایی شدند و در زمینه نفتی هم فعال می باشند ولی عملاً در صورت اجرا شدن این طرح محدود به این تعداد شركت نخواهیم بود.
تالاری اضافه كرد: چند روز پیش جلسه ای را با یكی از سفارتخانه های كشورهای مهم اروپایی داشتیم كه آنها هم از این طرح استقبال كردند و اگر این طرح نهایی شود با بخش های اختصاصی سفارتخانه های اروپایی در داخل كشور ارتباط برقرار خواهیم كرد و شرایط را برای ورود شركت های خارجی به این سامانه یا به این شبكه زنجیره تعمیم می دهیم كه بتوانیم با آنها كار نماییم.
انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت قبل از این از آمادگی ۱۱۰ شركت كوچك و متوسط اروپایی برای همكاری با شركت های ایرانی اطلاع داده و اعلام نموده بود انجمن با همكاری اتاق تهران در تلاش است از برخی از شركت های كوچك و متوسط اروپایی دعوت كند به تهران بیایند و سمیناری تشكیل دهیم كه این شركت ها با شركت های ایرانی مذاكره كنند و همكاری بین شركت ها آغاز شود.1398/03/10
13:59:17
5.0 / 5
4668
تگهای خبر: برق , گاز , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز