در گزیده اخبار سیاسی یكم تیر بخوانید؛

احضار كاردار امارات، توضیحاتی درمورد آخرین وضعیت پرونده های مهم حقوقی و

احضار كاردار امارات، توضیحاتی درمورد آخرین وضعیت پرونده های مهم حقوقی و خبرگزاری نفت و گاز: اولتیماتوم مجلس به وزیر صنعت درباره تامین كالاهای اساسی/ واكنش نانسی پلوسی به عقب نشینی ترامپ از اقدام تنش زا مقابل ایران/ اختتام تحقیقات پرونده حادثه تروریستی اهواز/ توضیحات دادستان تهران درباره پرونده قتل یك زندانی و بازداشت یك مدیر نفتی/ دومین جلسه رسیدگی به پرونده كیمیا خودرو/ دیدار برخی نمایندگان با «بابك زنجانی» در زندان و... همچون گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز شنبه، یكم تیر ماه 1398 است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، در مروری بر اخبار انتخاباتی میخوانیم كه محمدباقر قالیباف از جوانان برای حضور در انتخابات دعوت كرد. جمنا اعلام نمود كه بزودی سازوكار انتخاباتی خودرا اعلام می كند و جامعه روحانیت نیز اظهار داشت كه جلسه انتخاباتی نداشته است. حزب ندای ایرانی ها هم خبر از تشكیل ستاد انتخاباتی خود داد.
همچنین شهاب طباطبایی؛ سخنگوی حزب ندای ایرانی ها از انتخاب سعید نورمحمدی، عضو شورای مركزی حزب بعنوان رئیس ستاد انتخابات مجلس شورای اسلامی حزب ندای ایرانیان آگاهی داد.


یك عضو كمیسیون اقتصادی مجلس از اولتیماتوم مجلس شورای اسلامی به وزیر صنعت، معدن و تجارت برای تامین كالاهای اساسی آگاهی داد و با اشاره به جلسه غیرعلنی هفته گذشته مجلس با رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت و گزارش وزیر، اظهار داشت: این گزارش برای نمایندگان مجلس قانع كننده نبود و نتوانست از اتخاذ رویكرد مناسب توسط این وزارتخانه در زمینه نحوه تامین كالاهای اساسی خبر دهد.
همچنین رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این كه «علیرغم تمدید مهلت سه ماهه گروه اقدام ویژه مالی (FATF) به ایران حالت اضطراری درباره پرونده ایران به وجود نمی آید» اظهار داشت: با عنایت به این كه بررسی لوایح CFT و پالرمو در مرحله بررسی در مجمع تشخیص است و فضای مجمع تحت تأثیر حاد شدن فضای سیاست خارجی كشور پس از اتفاقات پیرامون برجام قرار گرفت، نباید به مجمع برای تصویب این لوایح فشار آورد چون نتیجه آن رأی منفی خواهد بود. وی افزود: به نظرم حتی در نشست آینده FATF به ریاست چین هم اقدامی مقابل ایران صورت نمی گیرد و پرونده ایران در فهرست كشورهای غیرهمكار قرار نمی گیرد. این فرصت در اختیارمان است كه بحث های كارشناسی جدی را انجام دهیم.


نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریكا در اطلاعیه ای به تصمیم روز گذشته ترامپ در خصوص انجام گرفتن حملاتی مقابل ایران و سپس عقب نشینی از این تصمیم واكنش نشان داد و اصرار كرد كه آغاز هیچ خصومتی نباید بدون تایید كنگره صورت گیرد.
همچنین مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریكا در پیامی توئیتری اظهار داشت: اخبار در خصوص این كه ما بوسیله عمان پیامی را به ایرانیان دادیم كاملاً ساختگی هستند.


اندرو موریسون، وزیر دولت در امور خاورمیانه انگلیس، فردا به منظور كاهش تنش در خاورمیانه به ایران می آید. موریسون همین طور درباره آن چه نگرانی ها بر سر تهدید ایران برای توقف پایبندی به برجام عنوان شده است، رایزنی خواهدنمود.
در پی اقدام تجاوزكارانه یك فروند پهپاد جاسوسی آمریكایی به حریم فضایی ایران از مبدا یك پایگاه نظامی آمریكا در امارات، كاردار امارات امروز از طرف وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید كشورمان به وی ابلاغ گردید.


رییس قوه قضاییه در مراسم تجدید میثاق مسئولان عالی قضائی با آرمان های امام راحل با اشاره به هفته قوه قضاییه اظهار داشت: این هفته فرصت مغتنمی است كه یكبار دیگر دیدگاه ها و نظرات امام را در جهت اجرای عدالت مرور نماییم. وی ادامه داد: پرچم عدالت خواهی و مبارزه با ظلم و فساد را امام برافراشت.
در همین مراسم سخنگوی قوه قضائیه اظهار داشت: برای رسیدگی به پرونده نجفی (شهردار پیشین تهران) هنوز تعیین وقت نشده است. اسماعیلی با اشاره به اینكه همچون اقدامات قوه قضائیه در هفته گرامی داشت این قوه چابك سازی و كوچك سازی ستاد قوه قضائیه بود، اضافه كرد: در این سه ماه مطالعات گسترده ای در این زمینه انجام شد و نهایتاً درانتها هفته قبل و در آغاز هفته قوه قضائیه ساختار جدید قوه قضائیه به تصویب ریاست محترم قوه قضائیه رسید. غلامحسین اسماعیلی همین طور پیرو خبری در رابطه با اهدای عضو از ناحیه محكومان اظهار داشت: حالا از ناحیه قوه قضائیه هیچ ابلاغیه، بخشنامه و دستورالعملی در مورد اهدای عضو توسط محكومان به قصاص، اعدام و سایر محكومیت های كیفری تصویب و ابلاغ نشده است.
رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح هم در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده حادثه تروریستی اهواز، اظهار داشت: این پرونده آماده صدور قرار مجرمیت و كیفرخواست شده و ان شاءالله بزودی به دادگاه ارسال می شود و تحقیقات پرونده تمام شده است.
رئیس كل دادگستری استان فارس نیز در نشست خبری هفته قوه قضائیه اظهار داشت: وقت رسیدگی برای پرونده شهید حجت الاسلام خرسند، امام جمعه فقید كازرون، برای ۱۲ تیرماه تعیین شده است. مدیركل پزشكی قانونی استان فارس هم آگاهی داد كه سلامت روان متهم پرونده قتل امام جمعه كازرون تایید شده است.


دادستان كل كشور در آئین تودیع و معارفه دادستان مركز استان همدان اظهار داشت: دستگاه قضائی مصمم است كه مقتدرانه با فساد و مفسد بیرون از قوه قضائیه هم برخورد كند، بدین سبب چند روز گذشته، یك مدیر وزارت نفت كه در یك حركت خائنانه مقدار زیادی ارز را با تبانی یك صراف قصد داشت به خارج منتقل كند، شناسایی و با همكاری دستگاه اطلاعاتی در هنگام خروج بازداشت كرد. وی در بخش دیگری از صحبتهایش اشاره كرد: هر كسی نمی تواند بگوید هر جور دلم می خواهد می پوشم.
حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری همین طور در حاشیه تجدید میثاق مسئولان عالی قضائی با آرمان های امام راحل توضیحاتی در مورد قتل یك زندانی در فشافویه و بازداشت مدیر مالی یكی از شركت های تابع وزارت نفت را ارائه داد.


یك عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود در توییتر از دیدار برخی نمایندگان با بابك زنجانی در زندان آگاهی داد و نوشت: خوب است ⁧قوه قضائیه⁩ گزارشی از این دیدارهای پرابهام به هیات رئیسه مجلس عرضه نماید و نظارت بیشتری بر عدم تبعیض در اجرای ضوابط دیدار با زندانیان داشته باشد.
امروز همین طور دومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده شركت كیمیا خودرو، در شعبه چهارم دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی و به صورت علنی اجرا شد. دراین جلسه یكی از مالباختگان به پوشش متهمان زن حاضر در دادگاه پرونده كیمیا خودرو اعتراض كرد اظهار داشت: اینها كه اینجا نشسته اند در دفتر خود با موهای بلوند و ناخن های بلند حضور داشتند. آیا این درست است كه من كه شاكی هستم با چهره باز اینجا حضور پیدا كنم و متهمان حتی چشمشان هم پیدا نباشد و روی خودرا بپوشانند؟ قاضی صلواتی هم بعد از نزدیك شدن به وقت اذان ظهر ختم این جلسه از دادگاه را اعلام نمود و گفت جلسه بعد فردا، ۲ تیرماه ساعت ۹ بامداد برگزار می شود.
دادستان مركز استان فارس هم درباره وضعیت مهدی حاجتی، اظهار داشت: بهتان آقای حاجتی، امنیتی است و ارتباطی با توئیت او ندارد و برمبنای شواهد و مدارك از طرف دادگاه صالحه به تحمل یكسال زندان و دو سال تبعید به طبس محكوم شده است.
منبع:

1398/04/03
14:12:20
5.0 / 5
4972
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز