اندرو موریسون: ایران به برجام پایبند بماند

اندرو موریسون: ایران به برجام پایبند بماند خبرگزاری نفت و گاز: وزیر مشاور در امور خاورمیانه انگلیس روز یكشنبه بعد از سفر خود به تهران با صدور اطلاعیه ای، نگرانی انگلیس نسبت به فعالیت های ایران در منطقه را ابراز كرد و در اظهاراتی بی اساس، جمهوری اسلامی را مسئول حملات اخیر در دریای عمان دانست.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، اندرو موریسون، وزیر مشاور در امور خاورمیانه انگلیس روز یكشنبه در اطلاعیه ای با اشاره به سفرش به تهران و دیدارش با مقامات ایرانی نوشت: این دیدار فرصت مناسبی برای برقراری تعاملی صادقانه و سازنده با دولت ایران بود.

وی در دیدارهایش بر نگرانی انگلیس در خصوص فعالیت های ایران در منطقه اصرار كرد.

اندرو موریسون در اظهاراتی بی اساس ادعا نمود كه بنا بر ارزیابی انگلیس، ایران مسئول حمله به دو نفتكش در دریای عمان است. وی در این زمینه اظهار داشت: چنین اقداماتی كه می توانند به سوءتفاهم منجر شوند، به منظور كاهش فوری تنش ها باید متوقف شوند.

وی در ادامه اظهار نمود كه انگلیس در كنار شركایش به كوشش برای یافتن چاره ای دیپلماتیك به منظور كاهش تنش ها ادامه خواهد داد.

وزیر مشاور در امور خاورمیانه انگلیس همین طور با تاكید بر تمایل كشورش برای حفظ توافق هسته ای، عنوان نمود كه ایران در امتداد ذخیره اورانیوم با غنای كم درصد، باید به تعهداتش ذیل برنامه جامع اقدام مشترك (برجام) پایبند بماند.

وی همین طور در اظهاراتی مداخله جویانه خواهان آزادی نازنین زاغری و دو شهروند ایرانی - انگلیسی دیگر شد.

به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، اندرو موریسون، وزیر مشاور در امور خاورمیانه انگلیس، بامداد امروز با كمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی دیدار نمود.

در دیدار معاون خاورمیانه ای وزارت امور خارجه انگلیس با بهروز كمالوندی كه به درخواست طرف انگلیسی انجام گرفت، طرفین آخرین تحولات درباب برجام و مسائل بین الملل را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

بهروز كمالوندی با یادآوری اهمیت اجرای تعهدات طرف مقابل در برجام، بر جدیت ایران در اجرای اقدامات اعلام شده در قالب پاراگراف های ۲۶ و۳۶ تاكید داشت و تصریح كرد كه تولید اورانیوم غنی شده برمبنای آن چه رئیس جمهوری و شورای عالی امنیت ملی مشخص كرده است، ادامه خواهد یافت.

معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به اظهارات موریسون كه ضمن ابراز پشتیبانی از برجام از طرف كشورش، خواهان خویشتن داری ایران و حفظ برجام شده و عبور از تعهدات را جدی و مخاطره آمیز ارزیابی كرد، اظهار داشت: این گونه تهدیدها و فشارهای حداكثری اعمال شده از طرف آمریكا محكوم به شكست است.

منبع:

1398/04/05
01:23:57
5.0 / 5
4873
تگهای خبر: ارزیابی , انرژی , برق , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز