مطهری: زنگنه تاكید دارد باردیگر بابك زنجانی ایجاد نكنیم

مطهری: زنگنه تاكید دارد باردیگر بابك زنجانی ایجاد نكنیم به گزارش خبرگزاری نفت و گاز نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه شرایط فعلی كشور در زمینه صادرات نفت نسبت به سال های ۹۱ و ۹۲ متفاوت می باشد، عملكرد زنگنه در وزارت نفت را مثبت توصیف كرد و اظهار داشت كه احتمالاً مخالفان وی اهداف سیاسی را دنبال می كنند.


علی مطهری در گفت و گو با ایسنا با اشاره به برخی فشارها ضد وزارت نفت، با اشاره به اینكه فضای مجلس نسبت به وزیر نفت خوب و مثبت است، اظهار داشت: آنچه گفته شده كه ما می توانیم یك تا یك و نیم میلیون بشكه نفت در روز صادر نماییم و مقایسه با سال ۹۱ و ۹۲ اصلاً درست نیست چونكه شرایط امروز ما متفاوت می باشد. آن روز بانكهای تركیه و امارات با ما كار می كردند و این مقدار فشار بر ایران نبود.
وی افزود: ما آن موقع به صورت رسمی می توانستیم مقدار مشخصی نفت صادر نماییم و ۲۰ كشور هم از تحریم های نفتی ایران معاف بودند و می توانستند از ایران نفت بخرند و ببرند اما الان هیچ كشوری از این معافیت برخوردار نیست و هشت كشوری كه معاف از تحریم های نفتی بودند دوره معافیت شان تمام شده است.
این نماینده مجلس تصریح كرد: ما در آن سال ها به صورت رسمی و غیر رسمی صادرات نفت داشتیم و یك و نیم تا ۱.۸۰۰ میلیون بشكه نفت صادر می كردیم، ولی امروز اینطور نیست، بانكهای منطقه هم همكاری ندارند و معافیت از تحریم هم برای هیچ كشوری وجود ندارد و كار خیلی سخت تر شده است.
مطهری با بیان این اعتقاد كه اظهارات مطرح شده در زمینه صادرات نفت خیلی حساب شده نبوده است، اضافه كرد: آقای زنگنه هم تاكید دارد كه باردیگر بابك زنجانی ایجاد نكنیم و با حرف های احساسی شرایطی را به وجود نیاوریم كه افرادی مثل ایشان پیدا شوند و اموال مردم از بین برود.
مطهری با اشاره به اینكه شاید مخالفان زنگنه اهداف سیاسی داشته باشند، اظهار داشت: اگر منصفانه قضاوت نماییم عملكرد آقای زنگنه خوب بوده و خود ایشان هم گفته هر كس كه ادعا می كند می تواند بیشتر از این نفت صادر كند می تواند راهكار خویش را عرضه نماید تا بررسی شود.1398/04/06
11:07:10
5.0 / 5
5190
تگهای خبر: تحریم , صادرات , نفت , وزیر نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز