پس لرزه های كندی اقتصادی به بازار دیزل آمریكا رسید

پس لرزه های كندی اقتصادی به بازار دیزل آمریكا رسید خبرگزاری نفت و گاز: مصرف دیزل و سایر سوخت های تقطیری همسو با كندی رشد فعالیت تولیدی و ساخت و ساز در آمریكا، كاهش پیدا كرده است.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، آمار اداره اطلاعات انرژی آمریكا نشان داد مصرف سوخت های تقطیری در مدت سه ماه از فوریه تا آوریل، سه درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد كرد. رشد مصرف در مدت سه ماه از اوت تا اكتبر بیشتر از پنج درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل كاهش داشت و این روند با وجود نوسان كوتاه مدت، آهسته شده است.

سوخت های تقطیری عمدتاً در بخش تولید، حمل بار، ساخت و ساز، معدنكاری، تولید نفت و گاز و كشاورزی و همین طور به میزان اندكی برای گرمایش تجاری و خانه به خصوص در شمال شرق آمریكا مورد استفاده قرار می گیرند.

مصرف سوخت های تقطیری به سیكل تجاری مرتبط می باشد و كندی اخیر رشد مصرف آنها با نظرسنجی های تجاری و آمار دولتی كه نشان می دهند نرخ رشد اقتصادی آهسته شده است، انطباق دارد.

مصرف دیزل زراعی از بارندگی های شدید و سیل در سراسر منطقه میدوست كه فصل سنتی كاشت را به تأخیر انداخته و حتی لغو كرده، لطمه دیده است.

مصرف سوخت های تقطیری در میدوست در فاصله فوریه تا آوریل در مقایسه با مدت مشابه سال قبل تنها دو درصد رشد كرد كه در مقایسه با رشد بیشتر از چهار درصدی بین اوت تا اكتبر كمتر بود. اما كندی مصرف سوخت های تقطیری نمی تواند كاملاً به مشكلات آب و هوایی بخش كشاورزی نسبت داده شود.

مصرف سوخت در ایالت های شرقی "ایست كاست" آمریكا كاهش شدیدتری داشته است و در گلف كاست و وست كاست نیز نشانه های افت مصرف بروز كرده است.

بر اساس گزارش رویترز، كندی رشد مصرف سوخت های تقطیری با مجموعه ای از شاخص ها منطبق است كه افت شدید فعالیت بخش تولید، ساخت و ساز و حمل بار آمریكا را نشان می دهند.

منبع:

1398/04/16
23:18:48
5.0 / 5
4924
تگهای خبر: انرژی , تولید , سوخت , گاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز