وزیر نیرو:

تا آخر امسال ۳۰۰ مگاوات نیروگاه تجدید پذیر جدید وارد مدار می شود

تا آخر امسال ۳۰۰ مگاوات نیروگاه تجدید پذیر جدید وارد مدار می شود به گزارش خبرگزاری نفت و گاز وزیر نیرو با تاكید بر اینكه تا آخر امسال ۳۰۰ مگاوات نیروگاه تجدید پذیر جدید وارد مدار خواهد شد، اظهار داشت: حدود ۸۰ درصد نیروگاه های تجدید پذیر كشور در مدت زمان فعالیت دولت تدبیر و امید وارد مدار شده و این روند همچنان توسعه پیدا خواهد نمود.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا منطقه فارس، رضا اردكانیان در جریان سفر به فارس و در حاشیه در مراسم عملیات اجرایی پست ۲۳۰ كیلوولت حسن آباد اقلید اظهار داشت: برق مهمترین نیاز اصلی مردم است و مسئولین صنعت برق برای بستر سازی زیرساخت ها تمام تلاش خویش را به كار خواهند گرفت.
وی ادامه داد: راه اندازی و اجرایی شدن پروژه مزبور نویدبخش توسعه صنعتی و كشاورزی در منطقه خواهد بود و مردم منطقه از برق مطمئن و پایدار برخوردار خواهند شد.
اردكانیان با تاكید بر اینكه تا آخر امسال ۳۰۰ مگاوات نیروگاه تجدید پذیر جدید وارد مدار خواهد شد، اظهار داشت: حدود ۸۰ درصد نیروگاه های تجدید پذیر كشور در مدت زمان فعالیت دولت تدبیر و امید وارد مدار شده و این روند همچنان توسعه پیدا خواهد نمود.
وی ادامه داد: هم اكنون ۱۱۵ نیروگاه تجدیدپذیر به ظرفیت ۷۵۰ مگاوات در كشور به بهره برداری رسیده است.
وزیر نیرو افزود: توجه به انرژی های نو جزو اولویت های برنامه دولت و وزارت نیرو است و این روند همچنان توسعه پیدا خواهد نمود.
در ادامه این مراسم افضلی، نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی ضمن عرضه گزارشی از روند توسعه صنعت آب و برق در حوزه انتخابی خود از مسئولین صنعت برق به دلیل اجرای پروژه پست ۲۳۰ كیلوولت حسن آباد تشكر و خواهان تسریع روند پروژه مورد نظر شد.
همینطور عبدالعزیز كریمی، مدیرعامل شركت برق منطقه ای فارس هم گزارش اهم اقدامات و عملكرد این شركت را عرضه كرد.
وی تصریح كرد: منطقه اقلید به واسطه اهمیت آن در بخش كشاورزی و افزایش متقاضیان جدید احتیاج به توسعه و بستر سازی در بخش برق داشت. در این خصوص عملیات اجرایی پروژه برق رسانی پست ۲۳۰ كیلوولت حسن آباد در منطقه اقلید فارس با اعتبار ۲۲ میلیارد تومان الان به دست وزیر محترم نیرو انجام شد.
به گزارش دفتر روابط عمومی شركت برق منطقه ای فارس، در ادامه سفر وزیر نیرو، نیروگاه خورشیدی اقلید با سرمایه گذاری ۸۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی در زمینی مساحت حدود ۲۰ هكتار هم به بهره برداری رسید كه میزان استفاده از تجهیزات داخلی در این نیروگاه حدود ۹۰ درصد است و با بهره برداری ان برای ۶۴ نفر ایجاد اشتغال شده است.
منبع:

1398/04/18
13:27:55
5.0 / 5
5318
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز