نماینده دائم ایران در وین

نشست شورای حكام هیچ گونه خروجی نداشت، چیزی برای مخفی كردن نداریم

نشست شورای حكام هیچ گونه خروجی نداشت، چیزی برای مخفی كردن نداریم به گزارش خبرگزاری نفت و گاز غریب آبادی اظهار داشت: جلسه ویژه شورای حكام بدون هیچ نتیجه ای برای آمریكا، پایان یافت.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، كاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم كشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، طی مصاحبه ای تحولات مربوط به جلسه ویژه شورای حكام در روز چهارشنبه را تشریح و اظهار نمود كه آمریكا بدنبال این بود كه كشورهای دیگری تقاضای جلسه ویژه شورای حكام نمایند، اما این درخواست آمریكا با حمایت هیچ كشوری مواجه نشد.
وی با بیان این كه« در این جلسه هم به جز آمریكا و سه متحد آن یعنی رژیم صهیونیستی اسرائیل، امارات متحده عربی و عربستان سعودی، سایر اعضای شورای حكام و آژانس بین المللی انرژی اتمی در پشتیبانی از چندجانبه گرایی و پشتیبانی از برجام و لزوم حفظ آن بعنوان یكی از شاخصهای مهم چندجانبه گرایی، صحبت كردند» افزود: این كشورها متفق القول، خروج یك جانبه و غیرقانونی آمریكا از برجام را تقبیح كردند و اظهار داشتند كه شورای حكام، مكان مناسبی جهت بررسی موضوعات مربوط به اجرای برجام نیست؛ چون كه این قبیل موضوعات در زمره موضوعات پادمانی آژانس قرار نمی گیرند و باید در قالب سازوكارهای مشخص خود یعنی كمیسیون مشترك برجام مدنظر و بررسی قرار گیرند.
وی تصریح كرد: در جلسه ویژه شورای حكام، شاهد انزوای ایالات متحده آمریكا بودیم، بگونه ای كه هیچ نتیجه ای را هم برای این كشور به بار نیاورد. آمریكا به دنبال این بود كه از شورای حكام بعنوان یك ابزار سیاسی برای پیشبرد اهداف سیاسی خود ضد جمهوری اسلامی ایران در این مقطع استفاده نماید كه با توفیق برای آن همراه نبود.
وی خاطرنشان كرد: این نشست، هیچ گونه خروجی هم به دنبال نداشت. در حالیكه عموماً نشست های شورای حكام درمورد بررسی گزارشات راستی آزمایی اجرای برجام همراه با جمع بندی رئیس شورای حكام از خلاصه اظهارات عرضه شده همراه می باشند، اما این نشست حتی فاقد این جمع بندی بود.
چیزی برای مخفی كردن نداریم

نماینده كشورمان در سازمان ملل هم چنین در واكنش به یاوه گویی های دونالد ترامپ اعلام نمود كه ایران چیزی برای مخفی كردن ندارد.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، به نقل از رویترز، كاظم غریب آبادی، نماینده دائم كشورمان در سازمال ملل و دیگر سازمان های بین المللی مستقر در وین پس كنفرانسی خبری پس از جلسه ویژه شورای حكام در پاسخ یه توییت ترامپ، رئیس جمهور آمریكا اظهار داشت: ما چیزی برای مخفی كردن نداریم.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا ساعاتی پیش در توییتی مدعی شد: ایران مدت هاست كه به صورت مخفیانه غنی سازی می كند. این كار در تناقض كامل با توافق ۱۵۰ میلیارد دلاری فاجعه بار دولت اوباما و جان كری است. این توافق قرار بود در عرض مدت زمان كوتاه چند ساله، منقضی شود. تحریم های جدید مقرر است به صورت فزاینده و جدی تر اعمال شوند.

این ادعای ترامپ ضد كشورمان در حالی مطرح می شود كه خود او با خروج از برجام، نشان داد هیچ اعتباری برای توافق های بین المللی قائل نیست و كشورمان هم در پاسخ به همین عهدشكنی آمریكایی ها اعلام نموده كه به صورت گام به گام سطح تعهدات خود ذیل برجام را كاهش خواهد داد. اقدامی كه بخشی از آن هم به خاطر تعلل اروپایی ها بوده است.1398/04/22
14:34:00
5.0 / 5
4332
تگهای خبر: انرژی , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز