شهردار تهران خبر داد

مذاكره با وزارت نیرو برای راه اندازی تصفیه خانه های محلی در تهران

مذاكره با وزارت نیرو برای راه اندازی تصفیه خانه های محلی در تهران به گزارش خبرگزاری نفت و گاز شهردار تهران از رایزنی با وزارت نیرو برای راه اندازی تصفیه خانه های محلی برای استفاده از پساب برای آبیاری فضای سبز اطلاع داد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه افتتاح دریاچه باغ هنر در مورد آبیاری فضای سبز این مجموعه اظهار داشت: بطور قطع فضای سبز یكی از عناصر اصلی شهر تهران به حساب می آید و مجموعه اراضی عباس آباد هم به مساحت ۴۷ هكتار در اختیار شهروندان قرار گرفته و ما برای آبیاری فضای سبز در این مجموعه از روش های جدید همچون آبیاری قطره ای بهره خواهیم گرفت.
وی در مورد بهره گیری از پساب ها برای آبیاری فضای سبز هم اظهار داشت: با وزارت نیرو مذاكراتی را انجام داده ایم تا بتوانیم با راه اندازی تصفیه خانه های محلی از پساب برای آبیاری فضای سبز استفاده نماییم.
شهردار تهران با اشاره به اینكه طرح های اجرایی در مجموعه اراضی عباس آباد از مصادیق اجرای عدالت در شهر تهران است، اضافه كرد: برای تأمین آب دریاچه هنر با عنایت به قنات های بسیاری كه از این مجموعه عبور می كنند می توانیم بهره بگیریم، اما تمام تلاش ما این است كه از آب های زیرزمینی كمتر استفاده نماییم و برای تأمین آب این دریاچه از پساب های تصفیه شده استفاده نماییم. البته در مجموعه اراضی عباس آباد یك تصفیه خانه داریم.
حناچی بااشاره به ظرفیت های مجموعه عباس آباد، اظهار داشت: در حال حاضرچندین ایستگاه مترو و پایانه حمل و نقل عمومی در اطراف مجموعه اراضی عباس آباد واقع شده و این مجموعه با داشتن باغ جواهرات، باغ كتاب، پارك آب و آتش و... كه جزو جاذبه های این مجموعه محسوب می شوند به صورت كلی یك جاذبه ویژه را برای شهر تهران بوجود می آورد.
وی اضافه كرد: در حقیقت مجموعه اراضی عباس آباد از جاذبه های جدید شهر تهران قلمداد می شود كه خوشبختانه طرح آن در شورایعالی شهرسازی و كمیسیون ماده ۵ به تصویب رسیده است. بطور قطع بعد از اجرای كامل طرح این مجموعه می توانیم شاهد ایجاد جاذبه ای بی بدیل برای شهر تهران باشیم. البته هم اكنون هم مجموعه اراضی عباس آباد از جاذبه های شهر تهران است كه سالانه میلیون ها نفر بازدیدكننده را پذیرا است.1398/05/27
13:18:02
5.0 / 5
4677
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز