بولتون: چین به قاچاق نفت از ایران مشغول می باشد

بولتون: چین به قاچاق نفت از ایران مشغول می باشد به گزارش خبرگزاری نفت و گاز مشاور امنیت ملی كاخ سفید ادعا نمود كه جمهوری اسلامی همچنان ˮتصمیمی كلیدیˮ برای كنار گذاشتن برنامه تسلیحات هسته ای خود نگرفته است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، جان بولتون - مشاور امنیت ملی آمریكا - در گفت وگوی با صدای آمریكا اظهار داشت: اگر از رئیس جمهور ترامپ بپرسید كه بزرگترین تهدیدی كه جهان با آن مواجه می باشد، چیست؟ می گوید گسترش تسلیحات هسته ای است. من هم بطور قطع با او موافقم. بنابراین است كه ما باید چاره ای برای كره شمالی و ایران بیابیم. ما باید كاری نماییم كه دیگر كشورها فكر نكنند كه چون این دو كشور می توانند به سلاح اتمی دست یابند، پس آنها هم می توانند.
جان بولتون در پاسخ به پرسش صدای آمریكا درباره اینكه آیا ایران همچنان برنامه هسته ای خویش را پیش می برد؟ مدعی شد: ایران كشوری است كه هیچگاه تصمیم كلیدی دست كشیدن از جنگ افزارهای هسته ای خویش را اتخاذ نكرده است. آنها رفتارشان در حمایت گسترده از تروریسم بین المللی را اصلاح نكرده اند. آنها از اقدامات دردسرآفرین شان در خاورمیانه، عراق، سوریه و یمن دست برنداشته اند. آنها در منطقه خلیج فارس همچنان تهدیدی برای نفت و برای نیروهای ما – نه تنها در عراق و سوریه، بلكه حالا در افغانستان – محسوب می شوند. تغییری بنیادین باید در رفتار این نظام روی دهد.
مشاور امنیت ملی كاخ سفید در پاسخ به این پرسش كه ایالات متحده در سیاست خارجی خود از میان اهداف اقتصادی، امنیتی و یا بشردوستانه كدام یك را دنبال می كند؟ اظهار داشت: تمامی آنها را دنبال می نماییم. ما باور داریم كه كشورهای خارج از نیمكره مان - یعنی امثال روسیه، چین، ایران - و جانشینان شان در این نیمكره – یعنی امثال كوبا – باید رفتارشان را به شدت تغییر دهند.
او همینطور در پاسخ به پرسشی درباره روابط تجاری چین، اظهار داشت: ما نباید ایران را هم فراموش نماییم. چین همواره یكی از بزرگترین خریداران نفت ایران بوده و هنوز بر این باوریم كه چین به رغم اعطای معافیت از تحریم ها، هنوز به قاچاق نفت ایران مشغول می باشد.1398/05/29
14:42:36
5.0 / 5
4699
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز