تشریح جدیدترین وضعیت برق رسانی به روستاها

تشریح جدیدترین وضعیت برق رسانی به روستاها به گزارش خبرگزاری نفت و گاز سخنگوی صنعت برق جدیدترین وضعیت برق رسانی به روستاها را تشریح نمود و اظهار داشت: تعداد روستاهای برق دار پیش از انقلاب 4000 روستا بوده كه طبق جدیدترین آمار به 57 هزار روستا رسیده است.


مصطفی رجبی مشهدی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه هم اكنون همه روستاهای بالای ۱۰ خانوار برق دار هستند، اظهار نمود: در سال های پس از انقلاب بطور متوسط هر روز چهار روستا برق دار شده است. تعداد روستاهای برق دار پیش از انقلاب ۴۰۰۰ روستا بوده كه طبق جدیدترین آمار به ۵۷ هزار روستا رسیده است. باید برخی اقدامات در این راستا صورت گیرد. برای مثال توسعه و نوسازی روستاهایی كه برق دار هستند. برق رسانی به برخی روستاها به شیوه هایی صورت گرفته است كه شاید به اصلاح نیاز داشته باشد. طرح های هادی در روستا اجرا شده است. تیر برق ها وسط خیابان است كه باید جابه جا شوند. این اقدامات نیاز به سرمایه گذاری دارد.
وی با اشاره به اینكه حدود ۲۵۰ روستا با نیروی خورشیدی برق دار شده اند، اظهار داشت: دسترسی این مناطق از شبكه برق دور است. تعرفه برق، روستایی و ارزان ترین تعرفه است. بطور كلی حدود ۳۶ میلیون مشترك برق در كشور وجود دارد كه از این تعداد ۳۱ میلیون مشترك خانگی هستند و ۱۳ میلیون زیر ۲۰۰ كیلووات ساعت در تابستان مصرف می كنند.
بگفته سخنگوی صنعت برق، ۷۰۰ روستای كددار پنج خانواری در كشور وجود دارد كه برق ندارند و از این تعداد به ۲۰۰ روستا تا آخر سال برق رسانی می شود.
۹۹.۷ درصد از جمعیت كشور برق دار هستند
بر طبق این گزارش، بطور كلی ۲۱ میلیون نفر از جمعیت كشور در روستاها زندگی می كنند كه ۲۶ درصد جمعیت ایران را به خود اختصاص داده اند. آمارها حاكی می باشد كه حدود ۲۵۰ هزار كیلومتر شبكه برق در حوزه شركت های توزیع به وجود آمده است. ۳۲ درصد شبكه كشور برای برق رسانی به روستاها به وجود آمده است و هم اكنون ۵۷ هزار و ۳۰۰ روستا با ۴.۵ میلیون خانوار از برق برخوردار می باشند، به عبارت دیگر در چهل سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هر هفته ۲۵ روستای كشور برق دار شده است. الان ۹۹.۷ درصد از جمعیت شهری و روستایی كشور از نعمت برق برخوردار می باشند.
طبق جدیدترین آمار ، تا اختتام تیرماه سال جاری ۵۷ هزار و ۲۸۰ روستا برق دار شده اند. بر این اساس تعداد خانوارهای برق دار شده تا اختتام تیرماه سال جاری چهار میلیون و ۵۰۰ هزار و ۲۵۰ است. شبكه فشار متوسط روستایی تا اختتام مدت مذكور ۱۴۵ هزار و ۸۹۴ و ۹۴ و شبكه فشار ضعیف روستایی نیز صد هزار و ۲۳۴ كیلومتر است. مقایسه آمار برق رسانی به روستاها در تیرماه سال جاری نسبت به انتها سال ۱۳۹۷ از آن حكایت می كند كه وضعیت برق روستایی كشور تا اختتام تیرماه نسبت به انتها سال ۱۳۹۷ تغییری نداشته است.
منبع:

1398/05/30
15:41:33
5.0 / 5
5231
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز