نیویورك از چشم آرامكو افتاد

نیویورك از چشم آرامكو افتاد به گزارش خبرگزاری نفت و گاز شركت آرامكوی سعودی برای عرضه اولیه عمومی سهام خود در بازار بین المللی، به جای لندن و هنگ كنگ به توكیو فكر می كند و به علت ریسكهای حقوقی نیویورك را از گزینه های خود كنار گذاشته است.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مقامات آگاه نوشت: عرضه اولیه عمومی سهام شركت نفتی دولتی آرامكوی سعودی در دو مرحله انجام خواهد گرفت. اولین مرحله آن در بازار سهام عربستان در اواخر سال میلادی جاری انجام می گیرد و سپس عرضه بین المللی در سال 2020 یا 2021 انجام خواهد گرفت.

انتظار می رود عرضه اولیه عمومی سهام آرامكو، بزرگترین عرضه اولیه سهام باشد كه تابحال در جهان انجام شده است.

آرامكو كسب 100 میلیارد دلار از راه فروش پنج درصد سهم این شركت در بازارهای سهام را هدف گرفته است اما مشخص نیست موفق خواهد شد این میزان پول را تهیه نماید یا خیر.

بسیاری از بازارهای سهام جهان تمایل داشتند محل عرضه اولیه عمومی سهام آرامكو باشند و لندن و هنك كنگ مكانهای ایده آل برای این رویداد به شمار می رفتند. اما ابهامات سیاسی پیرامون این دو شهر كه ناشی از جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا و همینطور اعتراضات مردمی در هنگ كنگ بود به جذابیت آنها لطمه زد.

با این حال مقامات سعودی به وال استریت ژورنال گفته اند باآنكه تمایل دارند توكیو را برای این منظور انتخاب كنند اما هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده و تمامی گزینه ها روی میز است.

همچنین منابع آگاه به رویترز اعلام كردند هیات مدیره آرامكو به این نتیجه رسیده اند كه عرضه سهام این شركت در نیویورك، ریسكهای حقوقی زیادی را دربردارد. نیویورك محل مورد علاقه محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی برای عرضه اولیه عمومی سهام آرامكو قبل از متوقف شدن این طرح پارسال بود.

یكی از منابع آگاه از این طرح به رویترز اظهار داشت: هیات مدیره آرامكو كه از وزیران هیات دولت و مدیران آرامكو تشكیل شده است، در دیداری كه در اوت برگزار شد، به این نتیجه رسیدند كه آمریكا نمی تواند برای عرضه اولیه عمومی در نظر گرفته شود مگر این كه آرامكو یك تضمین دولتی برای پشتیبانی از این شركت در مقابل شكایات قانونی دریافت كند.

منبع:

1398/06/09
21:09:51
5.0 / 5
4351
تگهای خبر: حقوق , فروش , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز