غریب آبادی: گزارش آژانس، حاكی از نصب سانتریفیوژهای جدید در نطنز است

غریب آبادی: گزارش آژانس، حاكی از نصب سانتریفیوژهای جدید در نطنز است خبرگزاری نفت و گاز: سفیر و نماینده دائم كشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، اعلام نمود كه پس از اعلام رئیس جمهوری در خصوص كنار گذاشتن تمامی تعهدات ایران در زمینه تحقیق و توسعه هسته ای تحت برجام در پنجشنبه گذشته، روز یك شنبه مدیركل موقت آژانس طی گزارشی به اعضای آژانس اعلام نمود كه ایران در روز شنبه ۱6 شهریور به آژانس اطلاع داد، می خواهد سانتریفیوژهای پیشرفته اضافی را در كارخانه غنی سازی سوخت نطنز نصب و آنها را با اورانیوم طبیعی تست كند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، كاظم غریب آبادی اضافه كرد: برابر این گزارش، در روز یك شنبه نیز آژانس راستی آزمایی كرد كه ۲۲ سانتریفیوژ IR۴، ۱ سانتریفیوژ IR۵، ۳۰ سانتریفیوژ IR۶، و ۳ سانتریفیوژ IR۶s، نصب شده یا در حال نصب هستند. این گزارش همین طور می افزاید كه تمامی این سانتریفیوژها آماده تست با UF۶ هستند.
نماینده دائم كشورمان همین طور اظهار داشت: ایران روز گذشته (۱۷ شهریور) نیز به آژانس اطلاع داد كه لوله های سانتریفیوژها در دو خط تحقیق و توسعه را باردیگر نصب خواهدنمود تا یك زنجیره ۱۶۴ تایی سانتریفیوژ IR۴ و یك زنجیره ۱۶۴ تایی IR۲m را در خود جای دهد.
منبع:

1398/06/18
23:39:42
5.0 / 5
4350
تگهای خبر: سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز