پروژه های اقتصاد مقاومتی صنعت نفت به كجا رسید؟

پروژه های اقتصاد مقاومتی صنعت نفت به كجا رسید؟ به گزارش خبرگزاری نفت و گاز افتتاح فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس، تولید گاز غنی از فازهای میدان گازی پارس جنوبی معادل ۵۸۶.۵ میلیون مترمكعب در روز، تولید میانگین ۲۸۸ هزار بشكه در روز نفت خام از میادین مشترك غرب كارون (۱۱ ماه سال ۱۳۹۷) و گازرسانی به ۹۲۱ هزار و ۶۹ مشترك شهری و روستایی در ۱۱ ماه سال قبل همچون مهم ترین نتایج و دستاوردهای پروژه های اقتصاد مقاومتی در بخش نفت بوده است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، میزان هدف كمی پروژه تولید گاز غنی از فازهای میدان گازی پارس جنوبی در سال ۱۳۹۷ تولید روزانه ۶۵۰ میلیون مترمكعب بوده است كه علیرغم تحریم های بین المللی تا انتهای بهمن ماه سال گذشته، حدود ۹۱ درصد از هدف پروژه (۵۸۶.۵ میلیون مترمكعب در روز) محقق شد.
میزان تولید از فازهای ۱۰- ۱ معادل ۲۶۷ میلیون مترمكعب در روز، میزان تولید از فاز ۱۲ معادل ۵۸.۳ میلیون مترمكعب در روز، میزان تولید از فازهای ۱۶- ۱۵، ۱۸، ۱۷، ۱۹ و ۲۱ – ۲۰ معادل ۲۱۱ میلیون مترمكعب در روز، میزان تولید از فازهای ۱۴ معادل ۲۹.۱ میلیون مترمكعب در روز، میزان تولید از فاز ۱۳ معادل ۹.۲ میلیون مترمكعب در روز و میزان تولید از فاز ۲۴-۲۲ معادل ۱۱.۲ میلیون مترمكعب بوده است.
تولید میانگین ۲۸۸ هزار بشكه در روز نفت خام از میادین مشترك غرب كارون
همینطور هدف گذاری پروژه افزایش ظرفیت تولید نفت خام از میادین مشترك غرب كارون برای سال ۱۳۹۷، ۴۳۰ هزار بشكه در روز بوده است. جدول ذیل متوسط تولید نفت خام از میادین مشترك غرب كارون در ۱۱ ماهه نخست سال ۱۳۹۷ را نشان داده است.


گازرسانی به ۹۲۱ هزار و ۶۹ مشترك جدید شهری و روستایی
همینطور در بخش گازرسانی به شهرها و روستاها اقداماتی انجام شده كه هدف آن افزایش دسترسی خانوارها به شبكه گازرسانی كشور در مناطق روستایی و شهرهای كوچك و مرزی در جهت ارتقای عدالت اجتماعی و پیشگیری از مهاجرت بی رویه به مناطق شهری بوده است.
هدف گذاری پروژه برای سال ۱۳۹۷ گازرسانی به ۷۰۰ هزار مشترك جدید شهری و روستایی بوده ازاین رو پیشرفت فیزیكی این پروژه ۱۳۱.۶ درصد است.
افتتاح فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس
علاوه بر این با راه اندازی فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس، افزون بر جهش قابل توجه در تولید بنزین، نفت، گاز و گاز مایع (ال پی جی)، كمبود خوراك مجمتع های پتروشیمی هم از این پالایشگاه تامین خواهد شد.
با راه اندازی فاز مزبور و افزایش ظرفیت تولید فازهای اول و دوم امكان تولید ۴۵ میلیون لیتر بنزین یورو ۵ در این پالایشگاه فراهم شده و ظرفیت تولید بنزین كشور را از ۵۷ میلیون لیتر در سال ۱۳۹۲ به ۱۰۲ میلیون لیتر خواهد رساند.
این پالایشگاه هم اكنون ۳۰ درصد بنزین مورد نیاز كشور را تامین می كند. پالایشگاه ستاره خلیج فارس قادر خواهد بود كه روزانه ۱۲ میلیون لیتر نفت گاز، سه میلیون لیتر گاز مایع و دو میلیون لیتر سوخت جت تولید نماید.1398/06/19
23:05:24
5.0 / 5
4308
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز