آغاز نشست وزیران خارجه ایران و 1 بعلاوه 4 در نیویورك

آغاز نشست وزیران خارجه ایران و 1 بعلاوه 4 در نیویورك خبرگزاری نفت و گاز: نشست وزیران خارجه ایران و 1+4 در محل سازمان ملل و در حاشیه هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورك شروع به كار كرد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، نشست فوق العاده وزیران خارجه ایران و ۱+۴ بامداد روز چهارشنبه به وقت محلی در اتاق مشورتی شورای امنیت سازمان ملل شروع شد.
وزیران خارجه ایران و گروه ۱+۴ (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) به همراه فدریكا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا به همراه معاونان وزیران خارجه در این نشت حضور دارند.
این نشست در حالی برگزار می گردد كه ایران در سومین گام خود در امتداد كاهش تعهدات برجامی اش گازدهی به سانتریفیوژهای نسل جدید خودرا در سطح تحقیق و توسعه در ۱۶ شهریور آغاز نموده است.
سانتریفیوژهای جدید چند برابر سانتریفیوژهای فعلی ظرفیت دارند كه سانتریفیوژ IR6s یكی از آنها است. هم چنین راه اندازی زنجیره ۲۰ تایی IR4 و IR6 نیز انجام شده است. علاوه بر این گازدهی زنجیره ۱۰ تایی سانتریفیوژهای IR5s درانتها مهلت گام سوم انجام می شود.
گام سوم كاهش تعهدات هسته ای ایران بعد از آن انجام شد كه مذاكرات ایران و كشورهای اروپایی با محوریت فرانسه برای رسیدن به توافقی كه بتواند در آن فروش نفت ایران و دریافت پول های حاصل از فروش آن به دست ایران برسد بی نتیجه ماند
تلاش های فرانسه در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد و در صورتیكه رئیس جمهور روحانی نیز در نیویورك به سر می برد ادامه داشت اما این كشورها بجای پرداختن به اجرای تعهداتشان یا كوشش برای وادار كردن آمریكا به اجرای معافیت های نفتی و مالی تنها بر روی ملاقات رییسان جمهور ایران و آمریكا متمركز شدند. این در شرایطی است كه مقامات كشورمان هرگونه ملاقات دو جانبه با رئیس جمهور آمریكا را رد كرده و ملاقات در قالب برجام را منوط به لغو تمامی تحریم ها مقابل ایران اعلام نمودند.


1398/07/04
13:39:54
5.0 / 5
4348
تگهای خبر: تحریم , راه اندازی , فروش , گاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز