همكاری ژاپن و یك شركت فرانسوی برای برچیدن نیروگاه فوكوشیما

همكاری ژاپن و یك شركت فرانسوی برای برچیدن نیروگاه فوكوشیما خبرگزاری نفت و گاز: اپراتور نیروگاه هسته ای فوكوشیما و یك شركت فرانسوی قرارداد همكاری برای برچیدن راكتورهای لطمه دیده فوكوشیما امضا كردند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ورلد نوكلیر نیوز، شركت برق توكیو (تپكو) و گروه اورانو فرانسه با امضای یك قرارداد توافق كردند كه همكاری هایشان را برای برچیدن تاسیسات هسته ای فوكوشیما دایچی تقویت نمایند.
این قرارداد ماه گذشته میلادی میان مدیرعامل شركت اورانو و معاون تپكو در زمینه برچیدن نیروگاه در توكیو به امضا رسید كه برمبنای آن، گروه اورانو تجربیات خودرا در حوزه راهكارهای فنی جدید و ایمن برای طراحی، ساخت و عملیاتی كردن تاسیسات مربوط به فرآوری پسماندهای هسته ای در اختیار تپكو قرار می دهد.
این شركت فرانسوی همین طور در زمینه عملیاتی كردن تاسیسات مربوط به مدیریت و ذخیره پسماندهای آلوده به رادیواكتیو با تپكو همكاری خواهدنمود.
ژاپن از زمان وقوع فاجعه هسته ای در نیروگاه فوكوشیما تابحال قراردادهای همكاری مختلفی را با شركت ها و سازمان های خارجی برای حل مشكلات ناشی از این حادثه امضا نموده است.
فاجعه هسته ای در نیروگاه فوكوشیما دایچی به مجموعه حوادثی گفته می شود كه از تاریخ ۱۱ مارس ۲۰۱۱، به دنبال زلزله ۹ ریشتری و سونامی و در اثر از كار افتادن تاسیسات راكتور شماره یك نیروگاه، متعلق به شركت تپكو، یكی از پس دیگری و سپس نشت مواد رادیواكتیو به وقوع پیوست.
متخصصان این حادثه را پس از فاجعه چرنوبیل بزرگ ترین فاجعه اتمی می دانند و از نظر پیچیدگی آنرا در مقام نخست فجایع اتمی جهان قرار می دهند، چونكه تمام راكتورهای نیروگاه فوكوشیما در نتیجه این رویداد با مشكل مواجه گردید.
غیر فعال سازی واحدهای فوكوشیما و برچیدن كامل آن و بعلاوه تخلیه مواد آلوده به رادیواكتیو یكی از اشكالات اصلی ژاپن بعد از وقوع حادثه فوكوشیما به شمار می آید. وزیر محیط زیست ژاپن اعلام نموده است كه احیانا این كشور مجبور شود یك میلیون تن آب ذخیره شده رادیواكتیوی در این نیروگاه را در اقیانوس آرام تخلیه كند. چنین اقدامی با مخالفت ساكنان سواحل اقیانوس و فعالان محیط زیست روبرو شده است اما كارشناسان هسته ای معتقدند كه به سبب حجم بالای مواد و خطرناك بودنشان ایمن ترین راه، تخلیه آن در اقیانوس است.
منبع:

1398/07/19
22:58:52
5.0 / 5
4867
تگهای خبر: برق , عملیات , متخصص , نیروگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز