ممانعت از ورود یكی از بازرسان آژانس به سایت نطنز و توضیح سازمان انرژی اتمی

ممانعت از ورود یكی از بازرسان آژانس به سایت نطنز و توضیح سازمان انرژی اتمی خبرگزاری نفت و گاز: هفته گذشته مسئولین سازمان انرژی اتمی ایران از ورود یكی از بازرسان آژانس به سایت غنی سازی نطنز جلوگیری كردند كه علت این اقدام ایران، نگرانی از احتمال همراه داشتن مواد مشكوك بوده است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، سازمان انرژی اتمی در اطلاعیه ای اعلام نمود: بطور معمول كلیه بازرسان، وسائل همراه آنان در بدو ورود به هر یك از سایت های هسته ای مورد تفتیش و كنترل قرار می گیرد. برمبنای اعلام بخش حفاظت سایت، هنگام ورود این خانم بازرس، تجهیزات كنترلی علامت آگهی را نشان داده است و بنا بر این ضمن كنترل وسایل همراه بازرس، از ورود او به سایت جلوگیری شده و مراتب امر به آژانس بین المللی انرژی اتمی منعكس شد و از جانب جمهوری اسلامی ایران به آژانس اعلام می شود كه پذیرش قبلی این بازرس لغو شده تلقی می گردد.
در ادامه این بیانیه آمده است: ایران همین طور خواهان همكاری آژانس برای ادامه تحقیقات در این خصوص شده است كه آژانس نیز در پاسخی كتبی این مساله را می پذیرد. در نتیجه ی لغو پذیرش بازرس، وی با ناتمام گذاشتن ماموریت خود ایران را به مقصد وین ترك كرده است. تحقیقات در این خصوص ادامه داشته و مقرر است فردا نماینده دائم ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی گزارش كاملی در این رابطه به اعضای شورای حكام ارائه نماید.
منبع:

1398/08/16
19:21:02
5.0 / 5
4203
تگهای خبر: انرژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز