تلاش چین و اروپا برای حفظ برجام

تلاش چین و اروپا برای حفظ برجام به گزارش خبرگزاری نفت و گاز سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام نمود كه پكن و بروكسل برای همكاری و ارتباطات خویش را به منظور حفظ توافق هسته ای افزایش خواهند داد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، به نقل از سایت وزارت خارجه چین، گنگ شوانگ روز جمعه در كنفرانس خبری هفتگی خود با اشاره به سفر هیئت های فرانسه، آلمان و انگلیس به چین برای گفتگو درباره برجام اظهار داشت: معاونان سیاسی هیئت های فرانسه، آلمان و انگلیس در پكن به تبادل نظر در مورد برجام پرداختند. خروج آمریكا از برجام و اعمال فشار حداكثری ضد ایران منجر تداوم تنش هایی شده كه امكان دارد به فروپاشی توافق منجر شوند.
وی ادامه داد: چین و اروپا بعنوان دو نیروی عظیم چندجانبه گرایی توافق كردند كه همكاری و ارتباطات خویش را تقویت نمایند و به توافقی كه در نشست وزیران امور خارجه بر سر مساله هسته ای در ماه سپتامبر حاصل شده بود، عمل و از اجرای كامل و موثر برجام اطمینان حاصل كنند.
این مقام ارشد چینی در ادامه اظهار نمود: دو طرف از تلاش ها بر ای میانجیگری دیپلماتیك حمایت می كنند و مایل هستد كه از طریف گفتگو در نشست كمیسیون مشترك برجام، مسائل مرتبط به پایبندی هسته ای را رفع كنند. ما برای همكاری به منظور حفظ نظام بین المللی عدم اشاعه هسته ای و حفظ ثبات و امنیت در خاورمیانه آماده ایم.1398/10/01
11:49:26
5.0 / 5
4502
تگهای خبر: خاورمیانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز