گروسی:

از تهران جواب می خواهم

از تهران جواب می خواهم به گزارش خبرگزاری نفت و گاز مدیر جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفت و گو با یك نشریه اتریشی اظهار داشت: درباب برجام هیچ رویكرد یا اهداف سیاسی ندارم و باید بی طرف بمانم.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، رافائل گروسی، مدیر جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفت و گو با نشریه اتریشی "استاندارد" با اشاره به ضرورت بی طرفی درباب مسئله هسته ای ایران، اظهار داشت: وقتی می گویم كه می خواهم منصف باشم، منظورم این است كه هیچ رویكرد یا اهداف سیاسی ندارم. من باید بی طرف بمانم. من از اهمیت گزارش مدیر آژانس و مسائلی كه به دنبال آن رخ می دهند، آگاه هستم. ما وظیفه ای داریم كه باید آنرا با احتیاط انجام دهیم. ما در طول بازرسی های خود همه جا را زیر و رو می نماییم.
وی با همین طور با اشاره به این كه به سبب پیدا شدن اورانیوم در یك سایت هسته ای اعلام نشده منتظر جواب هایی از تهران است، اظهار داشت: ما با تهران در حال گفت و گو هستیم. تابحال تمام اطلاعاتی كه درخواست كرده ایم را دریافت نكرده ایم اما همانطور كه پیش تر اعلام نموده ام، تمامی كانال های ارتباطی باز است.
گروسی در ادامه با اشاره به این كه معین نمی باشد تهران تا چه زمانی برای پاسخ دهی فرصت دارد، اضافه كرد: این مسائل به شدت تكنیكی هستند و تحلیل آن به وقت نیاز دارد. ما باید مطمئن شویم كه این پروسه بی طرفانه است و اشتباهی در آن رخ نمی دهد. ما سئوالات صریحی از تهران پرسیده ایم و منتظر جواب های صریحی هستیم. در هر صورت پاسخ دادن به این سئوالات نباید چندین ماه زمان ببرد.
مدیر جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی در پاسخ به این پرسش كه آیا برجام می تواند نجات پیدا كند؟، عنوان كرد: وظیفه من نه نجات و نه تخریب برجام است. این كه بخواهم خودرا وارد حوزه سیاست كنم، نامتعارف و خانمان برانداز خواهد بود. من تنها تعهداتم برایم مهم می باشد. آژانس بین المللی انرژی اتمی نمی تواند سناریوچینی كند. من افكار و عقاید خودرا دارم اما بعنوان مدیر آژانس، تنها چیزی كه برایم اهمیت دارد، اطلاعاتی است كه در اختیارم قرار دارد. اگر در این چارچوب شاهد مشكلاتی باشم، آنها را ابراز می كنم. من دیدبان هسته ای هستم. باقی مسائل به كشورها و سیاست مداران بستگی دارد.
منبع:

1398/10/07
10:01:58
5.0 / 5
4323
تگهای خبر: استاندارد , انرژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز