در كنفرانس حفاظت و اتوماسیون در سیستم های قدرت صورت می گیرد

عرضه روش ها و الگوریتم های جدید حفاظت در سیستم های برق

عرضه روش ها و الگوریتم های جدید حفاظت در سیستم های برق به گزارش خبرگزاری نفت و گاز رئیس چهاردهمین كنفرانس حفاظت و اتوماسیون در سیستم های قدرت از ارسال ۱۴۶ مقاله و برگزیده شدن ۴۶ مقاله علمی در این كنفرانس اطلاع داد و اظهار داشت: این كنفرانس روزهای ۱۰ و ۱۱ دی برگزار می شود.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، دكتر عسكری ابیانه امروز در نشست خبری چهاردهمین كنفرانس حفاظت و اتوماسیون در سیستم های قدرت كه امروز در دانشكده برق دانشگاه امیركبیر برگزار شد، به مهمترین هدف برگزاری این كنفرانس اشاره نمود و اظهار داشت: دانشگاه امیر كبیر با همكاری قطب قدرت، انجمن مهندسین برق و الكترونیك ایران و همینطور شركت توانیر و مدیریت شبكه برق ایران این كنفرانس را با هدف رشد و توسعه دانش و فناوری در زمینه حفاظت و اتوماسیون شبكه های قدرت در ایام ۱۰ و ۱۱ دی ماه برگزار می نماید.
وی در ادامه خاطرنشان كرد: تاكید كنفرانس فوق در بخش های كارگاه ها و جنبه های آموزش های كاربردی و به روز در بخش مقالات و سخنرانی ها هم در جنبه های كاربردی، راهبردی و توسعه ای تاكید می شود كه از سودمندی خاص برای صنعت برق كشور برخوردار می باشد.
رئیس چهاردهمین كنفرانس حفاظت و اتوماسیون در سیستم های قدرت به مهمترین محورهای این كنفرانس اشاره و اظهار نمود: حفاظت شبكه های هوشمند الكترونیكی، كاربرد مفاهیم اینترنت اشیا در حفاظت سیستم های قدرت، بومی سازی سیستم های حفاظتی، مكان یابی خطا در شبكه های انتقال و توزیع، عرضه روش ها و الگوریتم های جدید حفاظت در سیستم های برق و طرح های حفاظت از سلامت شبكه برق از مهمترین محورهای این كنفرانس هستند.
به گفته وی، سیستم های حفاظتی ویژه كاربرد سیستم های نوین مخابراتی در حفاظت شبكه های قدرت، سیستم زمین و سیستم حفاظتی، حفاظت اضافه، ولتاژ در شبكه های قدرت و طراحی محدودكننده های جریان خطا از دیگر محورهای چهاردهمین كنفرانس حفاظت و اتوماسیون در سیستم های قدرت است.
دكتر عسكری ابیانه در مورد محورهای حوزه اتوماسیون در سیستم های قدرت، اظهار داشت: اتوماسیون شبكه های هوشمند، اتوماسیون در سیستم های حفاظت و كنترل، سیستم های اتوماسیون برق در صنعت، اتوماسیون در نیروگاه ها، شبكه های انتقال و توزیع قابلیت اطمینان و امنیت در سیستم های اتوماسیون و سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری در اتوماسیون از مهمترین محورها است.
وی تصریح كرد: متقاضیان شركت در چهاردهمین كنفرانس حفاظت و اتوماسیون در سیستم های قدرت تا ۲۵ آذر ماه می توانستند مقالات خویش را به این كنفرانس ارسال نمایند و نتایج آن هم دوم دی ماه اعلام گردید و تابحال بیشتر از ۱۵۰ مقاله در این كنفرانس ارسال شده كه ۴۶ مقاله برگزیده شده است.
وی تصریح كرد: تعداد ۳۰ مقاله از ۴۶ مقاله برگزیده در كنفرانس به صورت حضوری و ۱۶ مقاله هم به صورت پوستر عرضه خواهد شد. خوشبختانه استقبال خوبی از كنفرانس صورت گرفته، به صورتی كه سال قبل ما حدود ۸۰ مقاله دریافت كردیم.
در ادامه دكتر حسینیان، دبیر چهاردهمین كنفرانس حفاظت و اتوماسیون در سیستم های قدرت، تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه را یكی از مهمترین اهداف این كنفرانس عنوان نمود و اظهار داشت: در این كنفرانس ۳۰ شركت خصوصی و دولتی كه بیشتر آنها دانش بنیان هستند، شركت می كنند و ۴۵۰ ثبت نام كننده هم برای حضور در این كنفرانس داشتیم، ضمن این كه بین المللی بودن آن از مهمترین خصوصیت كنفرانس امسال است.
وی تصریح كرد: در چهاردهمین كنفرانس حفاظت و اتوماسیون در سیستم های قدرت تعداد ۲۲ شركت دولتی و خصوصی مایل به عرضه دستاوردهای خود شدند. ضمن این كه در این كنفرانس دو پروفسور یكی از دانشگاه چین و یكی از دانشگاه سوئیس كه هر دو از اساتید برتر دنیا هستند، سخنرانی خواهند كرد.
حسینیان تصریح كرد: در این كنفرانس با حضور صاحبنظران و متخصصان موارد چالشی در صنعت برق در مورد اتوماسیون و حفاظت مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد، بدیهی است این نقطه نظرات می تواند به انتقال تجربیات گرانبها منجر شود، ضمن این كه در این كنفرانس نمایشگاهی با امكان قرارگیری بیشتر از ۴۵ شركت و سازمان داخلی در دو هزار متر مربع فضای نمایشگاهی به منظور معرفی و گسترش فعالیتهای خود در نظر گرفته شده است.1398/10/08
20:30:05
5.0 / 5
4592
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , برق , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز