صدور كارت سوخت المثنی چقدر زمان می برد؟

صدور كارت سوخت المثنی چقدر زمان می برد؟ خبرگزاری نفت و گاز: بطور میانگین روزانه 70 تا 80 هزار درخواست كارت سوخت المثنی ثبت می شود و این در حالیست كه تا قبل از اعلام سهمیه بندی بنزین، روزانه تنها 5000 درخواست در سامانه ثبت می شد؛ بنا بر این پروسه صدور كارت زمان بر شده است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، صدور كارت سوخت هوشمند المثنی فقط بوسیله دفاتر پلیس +۱۰ مقدور است؛ بدین سبب كسانی كه كارت سوخت ندارند و تابحال نیز درخواست صدور كارت سوخت نكرده اند، می توانند خودشان یا وكیل قانونی آنها با در دست داشتن مدارك هویتی مالك خودرو و وسیله نقلیه به مراكز پلیس+۱۰مراجعه كنند. حذف رمز كارت سوخت نیز در این دفاتر قابل انجام است.
برمبنای اعلام شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، مدارك هویتی مالك برای درخواست المثنی كارت هوشمند سوخت به شرح زیر است: برای اشخاص حقیقی، یكی از مدارك شناسایی معتبر مالك وسیله نقلیه شامل اصل شناسنامه یا كارت ملی هوشمند یا گذرنامه نیاز است. برای اشخاص حقوقی نیز معرفی نامه رسمی از سازمان یا شركت مربوطه با امضاء و مهر مجاز به همراه اصل شناسنامه یا كارت ملی هوشمند یا گذرنامه نماینده نیاز است. دارندگان وكالتنامه معتبر قانونی از مالك نیز می توانند با ارائه مدارك شناسایی معتبر شامل اصل شناسنامه یا كارت ملی هوشمند یا گذرنامه نسبت به ستاندن خدمات مورد نیاز اقدام نمایند.
در مورد خودرو های لیزینگی (خودروهای اجاره به شرط تملیك)، اسناد و مدارك در اختیار استفاده كننده خودرو شامل كارت خودرو ملاك عمل است. مدارك شناسایی وسیله نقلیه نیز شامل كارت شناسایی خودرو یا شناسنامه مالكیت وسیله نقلیه یا بنچاق محضری به همراه بیمه نامه شخص ثالث معتبر می شود.
برای تكمیل فرم تعهدنامه در دفاتر پلیس +۱۰ واریز مبلغ ۱۰ هزار تومان در پایانه­ های pos بانك ملت مستقر در این دفاتر و ستاندن رسید ثبت درخواست كارت هوشمند سوخت المثنی از كاربر، مراحلی است كه باید طی شود.
كسانی كه در سایت دولت همراه ثبت نام كرده اند، نیازی به ارائه درخواست المثنی ندارند. كارت سوخت این اشخاص بوسیله اداره پست به آدرسی كه اعلام نموده اند ارسال می شود.


صدور كار سوخت المثنی چقدر زمان می برد؟
رضایی - مدیر برنامه ریزی شركت ملی پخش فرآورده های نفتی - در این زمینه اظهار داشت: الان توان تولید كارت سوخت در كشور روزانه ۳۰ هزار عدد است كه برخی مواقع این توان به ۵۰ هزار كارت در روز نیز می رسد، اما از آنجائیكه همچنان حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار درخواست در صف تولید قرار دارند، ممكنست زمان صدور كارت های سوخت كه در حالت عادی بین ۲ تا ۳ هفته زمان می برد به حدود ۲ ماه افزایش یابد.
از بامدادان روز جمعه ۲۴ آبان، بنزین سهمیه بندی شد و بر این اساس قیمت بنزین معمولی سهمیه ای (ماهانه ۶۰ لیتر برای خودرو های شخصی) از قرار هر لیتر ۱۵۰۰ تومان، قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه ای از قرار هر لیتر ۳۰۰۰ تومان و قیمت بنزین سوپر نیز از قرار هر لیتر ۳۵۰۰ تومان تعیین شد.
كنترل مصرف سوخت با عنایت به میانگین بالای مصرف سوخت، افزایش توان صادرات، مبارزه با قاچاق سوخت و اختصاص منابع حاصل از مدیریت مصرف به مردم خصوصاً اقشار ضعیف و كم درآمد به صورت مستقیم و نیز كاهش آلودگی هوا در كلانشهرها و شهرها همچون اهداف اجرای طرح سهمیه بندی بنزین اعلام شده است.
منبع:

1398/10/14
14:03:28
5.0 / 5
4362
تگهای خبر: بنزین , پخش , تولید , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز