بلومبرگ:

ادعای ترامپ درباره نفت خاورمیانه حقیقت ندارد

ادعای ترامپ درباره نفت خاورمیانه حقیقت ندارد به گزارش خبرگزاری نفت و گاز دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا در سخنرانی اخیرش در كاخ سفید اعلام نمود آمریكا دیگر به نفت خاورمیانه نیاز ندارد اما پالایشگاههای آمریكایی همچنان نفتی كه این منطقه تولید می كند را استفاده می نمایند.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، آمریكا به مدد رونق نفت شیل، در سال ۲۰۱۹ واردات نفت از خاورمیانه را به كمترین میزان در ۳۰ سال قبل كم كرد. با این وجود خاورمیانه همچنان منبع ۱۰ درصد از واردات آمریكا است. با وجود تولید بالای نفت در منطقه پرمیان باسین كه رشد بی وقفه آن ادامه دارد، وابستگی آمریكا به نفت خاورمیانه قرار نیست معكوس شود.

آمریكا نفت كمتری از خاورمیانه خریداری می كند اما این منطقه همچنان یك تأمین كننده مهم مانده است. قبل از انقلاب شیل، پالایشگاههای منطقه گلف كاست میلیون ها دلار برای فرآوری نفت سنگین ارزان خاورمیانه و آمریكای جنوبی سرمایه گذاری كردند. نفت شیل آمریكا سبكتر و حاوی سولفور كمتری است و برای اغلب پالایشگاههای آمریكایی ایده آل نیست.

بر اساس گزارش بلومبرگ، منابع تأمین نفت سنگین از زمان وضع تحریم های آمریكا ضد ونزوئلا و افت تولید مكزیك و محدودیتهای لجستیكی تولید كانادا، محدود شده اند. با عنایت به تحریمهایی كه واشنگتن ضد ایران وضع كرده است، خریداران همچنان به تولیدكنندگان خاورمیانه ای وابسته هستند.

پس از اقدام تروریستی هوایی آمریكا در به شهادت رساندن سردار سپهبد قاسم سلیمانی در عراق، فضای خاورمیانه و تنگه هرمز متشنج شد و بازارهای جهانی و سرمایه گذاران نفت منتظر اقدام تلافی جویانه ایران بودند كه با پاسخ كوبنده سپاه در هدف قرار دادن پایگاههای نیروهای تروریستی آمریكا در عراق صورت گرفت.
1398/10/20
16:25:47
5.0 / 5
4460
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز