زنگنه خبر داد

استفاده از دانش بین المللی برای افزایش ضریب برداشت نفت

استفاده از دانش بین المللی برای افزایش ضریب برداشت نفت به گزارش خبرگزاری نفت و گاز وزیر نفت اظهار داشت: به دانشگاه‎های طرف قرارداد گفته‎ایم كه در صورت نیاز در اجرای پروژه‎های پژوهشی از همكاری دانشگاه‎های بین‎المللی استفاده كنند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بیژن زنگنه، امروز در نشست مشترك با روسای دانشگاه‎های طرف قرارداد پروژه‎های میدان ‏محور (بالادستی)، با اشاره به همكاری صنعت نفت با دانشگاه ها برای افزایش تولید نفت در كشور، اظهار نمود: در گام دوم به دنبال ارتقا و توسعه فناوری های نفتی با كمك دانشگاه ها هستیم.
وی با بیان این كه این جلسه یك جلسه گفت و شنود است و مدت ها بود كه به دنبال این بودیم تا دانشگاه ها در بخش بالادستی فعال شوند، اظهار داشت: جلسه ای در مورد حضور دانشگاه ها در بخش پایین دستی هم تا چند هفته آینده برگزار می شود.
زنگنه با تاكید بر این كه هدف ما این است كه نه تنهادر بخش مطالعات، بلكه در زمینه پژوهشی هم دانشگاه ها فعال شوند، خاطرنشان كرد: امروز صحبت روسای دانشگاه ها و مسئولان اجرای طرح ها شنیده خواهد شد و پیشرفت ها را بررسی می نماییم.
وی با بیان این كه از سال ۷۷ ایجاد ظرفیت برای دانشگاه ها در دستور كار بوده و در این سال ها نیروهای خوبی تربیت شده اند، اظهار نمود: به اتكا این نیروها، كار را در فاز دوم برای ارتقا و توسعه فناوری در بخش نفت آغاز خواهیم كرد.
زنگنه با بیان این كه شرط ما این بوده كه در هر كدام از پروژه ها تعدادی دانشجو هم مشغول شوند تا دانش در صنعت نفت ارتقا پیدا كند، اظهار نمود: بالاترین بخش پژوهشی مربوط به افزایش برداشت از مخازنی است كه حجم زیادی هیدروكربور دارند و امكان افزایش برداشت در آنها وجود دارد.
1398/11/06
22:20:40
5.0 / 5
4353
تگهای خبر: تولید , صنعت , فناوری , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان خبرگزاری نفت و گاز
خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز