معاون توسعه صندوق نوآوری خبر داد

برگزاری رویداد فناورانه در صنعت نفت

برگزاری رویداد فناورانه در صنعت نفت به گزارش خبرگزاری نفت و گاز معاون توسعه صندوق نوآوری و شكوفایی از برگزاری رویداد فناورانه در حوزه صنعت نفت آگاهی داد و اظهار داشت: در این رویداد كه از روز 27 بهمن ماه شروع به كار می كند، تابحال بالغ بر 650 نیاز فناورانه از طرف 40 شركت فعال در صنعت نفت ارائه شده است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، سیاووش ملكی فرد در نشست خبری امروز صندوق نوآوری و شكوفایی اضافه كرد: این صندوق بعنوان تامین كننده مالی شركت های دانش بنیان و مولود قانون پشتیبانی از شركت های دانش بنیان وظیفه دارد كه با ابزارها و خدمات مالی از این شركت ها حمایت كند.
وی برگزاری رویدادهای فناورانه را در امتداد توسعه بازار محصولات دانش بنیان دانست و اشاره كرد: در این رویدادها از یك طرف متقاضیان فناوری و از طرف دیگر عرضه كنندگان فناوری حضور دارند.
ملكی فرد افزود: بر این اساس تابحال ۱۲ رویداد در حوزه های مدیریت پسماند، آتش نشانی، فضایی، قضایی، فولاد، خودرو، مبارزه با مواد مخدر و قاچاق كالا و صنعت گاز از طرف این صندوق برگزار شده است.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شكوفایی، برگزاری ۷۰ نشست ارائه نیازمندی ها را از دستاوردهای این رویدادها عنوان نمود و اظهار داشت: ۶۸۰ شركت دانش بنیان در این رویدادها حضور داشتند، ضمن آن كه دو هزار نشست مذاكرات تجاری سازی برگزار شده است.
ملكی فرد، تعداد تفاهم نامه های امضا شده در این رویدادها را بالغ بر هزار تفاهم نامه نام برد كه بگفته وی، ۳۰ درصد از این تعداد تبدیل به قرارداد شده است.
وی با اشاره به برگزاری گردهمایی شركت های دانش بنیان و استارتاپ های حوزه صنعت نفت در ایام ۲۷ تا ۲۹ بهمن ماه، اظهار داشت: تابحال در این رویداد ۷۵۰ نفر ثبت نام و ۳۷۵ شركت برای حضور در این رویداد اعلام آمادگی كرده اند. از این تعداد ۲۲۸ شركت، دانش بنیان هستند.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شكوفایی با تاكید بر این كه زمان ثبت نام در این رویداد همچنان باز است، اشاره كرد: بر این اساس امیدواریم تعداد شركت های دانش بنیان حاضر در این رویداد افزایش یابد.
ملكی فرد اشاره كرد: هم اكنون بالغ بر ۶۵۰ نیاز فناورانه از طرف ۴۰ شركت فعال در صنعت نفت به این رویداد ارسال شده است كه این نیازها در حوزه های بومی سازی و پشتیبانی از تولیدات ساخت داخل، تجهیزات و قطعات، مواد شیمیایی، خدمات، پلتفورم ها و نرم افزارها بوده است.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شكوفایی از حضور ۱۰ شتابدهنده در رویداد این صندوق آگاهی داد و اضافه كرد: تعداد كمی از شركت ها دستاوردهای خودرا در بخش ویژه ای از این رویداد عرضه می كنند.
ملكی فرد در ادامه به بیان بعضی از حمایت های این صندوق از شركت های دانش بنیان اشاره نمود و تصریح كرد: بعضی از حمایت های این صندوق بلاعوض هستند كه از آن جمله می توان به تسهیلات ستاندن استانداردها اشاره نمود.
بگفته وی، ۷۰ درصد از هزینه های ستاندن استاندارد به شركت های دانش بنیان اعطا می شود و در صورتیكه ستاندن استانداردها هزینه های بالایی را بطلبد، ما تسهیلات با نرخ ۴ درصد در چارچوب وام تولید نمونه اولیه اعطا می نماییم.
منبع:

1398/11/08
09:21:38
5.0 / 5
4256
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز