معاون گردشگری:

درخواست بنزین سفر به دولت و وزارت نفت داده شده است

درخواست بنزین سفر به دولت و وزارت نفت داده شده است خبرگزاری نفت و گاز: درحالی كه وزیر نفت، منكر طرح پیشنهاد یا درخواستی با موضوع «بنزین سفر» در دولت شده است، معاون گردشگری اظهار داشت كه درخواست اختصاص سهمیه «بنزین سفر» به دولت و وزارت نفت، داده شده است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بیژن زنگنه ـ وزیر نفت ـ چند روز پیش در مصاحبه ای تصویری، درباره سهمیه ویژه بنزین سفرهای نوروزی اظهار داشته بود: «تا الان پیشنهادی درباره سهمیه «بنزین سفر» (مطرح) نشده است. برای عید هم چیزی ابلاغ نشده است. این در اختیارات من بعنوان وزارت نفت نیست. مجلس هم چیزی در این زمینه تصویب نكرده، البته كه بحث كردند اما تصویب نكردند. دولت هم نمی دانم چه می كند. پیشنهاد جدی در دولت مطرح نیست كه سهمیه بدهد. البته هر سهمیه اضافی بار مالی سنگینی دارد. دولت اصل را بر این گذاشته كه تعهدات پذیرفته برای بازتوزیع درآمد حاصل از افزایش نرخ بنزین را به خوبی و بموقع اجرا نماید. »
او دو هفته پیش هم اظهار داشته بود: «هنوز تصمیمی درباره سهمیه بنزین نوروز به وزارت نفت ابلاغ نشده است. در دولت و مجلس مباحثی در این رابطه مطرح شده اما بنده اطلاعی از تصویب آن ندارم. »
زنگنه، روز ۱۹ بهمن ماه برای چندمین بار تكرار كرد: «این موضوع در حیطه وظایف ما نیست و هر وقت به ما ابلاغ كردند، ما آنرا اجرا می نماییم، اما فعلا پیشنهادی مطرح نیست. »
با این حال ولی تیموری ـ معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ به ایسنا می گوید: درخواست اختصاص سهیمه ویژه بنزین سفر به دولت و وزارت نفت داده شده است تا به توسعه گردشگری و سفرهای داخلی كمكی شود.
او درباره این كه درخواست اختصاص بنزین ویژه سفر چه زمانی به دولت و وزارت نفت داده شده است، اظهار می كند: همان اوایل جریان سهیمه بندی بنزین، طرحی با عنوان اختصاص سهمیه ویژه «بنزین سفر» در حد ۱۲۰ لیتر، به قیمت مصوب لیتری ۱۵۰۰ تومان، با هدف توسعه سفرهای نوروزی و گردشگری داخلی و تشویق مردم به سفر، به دولت و وزارت نفت داده شد و در جلسه های مختلف با سایر دستگاه های اقتصادی در چارچوب «بسته حمایتی سفر» مطرح و پیگیری شده است. همچنان همان طرح را پیگیریم.
معاون گردشگری درباره ابراز بی اطلاعی وزارت نفت از درخواست وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای اختصاص سهمیه بنزین ویژه سفر، اظهار نمود: اگر این درخواست به دست ایشان (وزیر نفت) نرسیده، باردیگر آنرا ارئه می نماییم. این موضوع، مطالبه وزارت گردشگری كه نبوده، بلكه فعالان گردشگری از ما مطالبه كرده اند، ما هم بعنوان متولی سفر و گردشگری در كشور، پیگیر آن هستیم. در واقع ما آنچه مردم، گردشگران و فعالان بخش خصوصی خواسته اند را بوسیله دولت و مشخصا وزارت نفت، پیگیری می نماییم.
تیموری اظهار داشت: ما كه بنزین رایگان درخواست نكرده ایم. پیشنهاد ما اختصاص سهمیه ای ویژه سفرهای نوروزی در حد ۱۲۰ لیتر با نرخ دولتی و مصوب بوده است كه انگیزه آن هم توسعه گردشگری و سفرهای داخلی و تشویق مردم به سفر بوده است.
منبع:

1398/11/20
14:11:53
5.0 / 5
4520
تگهای خبر: بنزین , رایگان , نفت , وزیر نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز