مدیركل آژانس:

همكاری ها با ایران در بالاترین سطح ادامه دارد

همكاری ها با ایران در بالاترین سطح ادامه دارد خبرگزاری نفت و گاز: مدیركل آژانس بین المللی انرژی اتمی با تاكید بر اینكه همكاریهای آژانس با ایران در بالاترین سطح ادامه دارد، اظهار داشت كه دیدار با علی اكبر صالحی در برنامه كاری اش قرار دارد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، رافائل گروسی مدیركل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز (دوشنبه) بعد از نخستین روز از سومین سمینار امنیت هسته ای این سازمان در وین در یك كنفرانس خبری به سوالات خبرنگاران همچون پیرامون همكاری ایران با آژانس و دیدارش با علی اكبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در آینده پاسخ داد.
وی در پاسخ به سوالی درباره اظهارات علی اكبر صالحی درباب امنیت تاسیسات و دانشمندان هسته ای ایران، به بیانیه وزرای شركت كننده در این جلسه اشاره نمود و اظهار داشت: آنها در یك بخش از این بیاینه بطور كامل درباره وجود تهدیدات سایبری صحبت كرده اند. آنها اذعان دارند كه چنین مشكلی وجود دارد. ما باید این مساله را بررسی نماییم. در حقیقت، آژانس در حال بررسی است و به میزان زیادی در این عرصه كار كرده است. ما در حال ارائه مشورت های فنی و برگزاری سمپوزیوم هایی دراین زمینه هستیم.
گروسی همین طور درباره دیدار با رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و اینكه چه پیامی برای او دارد، اظهار داشت: دیدار با دكتر صالحی در برنامه كاری ام قرار دارد. ما سال هاست كه یكدیگر را می شناسیم و موجب خرسندی است كه در سمت جدید خود با او ملاقات داشته باشم. اطمینان دارم كه ما درباره هرچیزی كه پیش روی ماست، صحبت خواهیم كرد. من پیام خاصی برای او ندارم، باید بنشینیم و صحبت نماییم. من با دیگر مسئولان ایرانی دیدار كرده ام اما با او، این نخستین فرصت ما خواهد بود كه با یكدیگر ملاقات داشته باشیم و كار خودرا با اشتیاق آغاز نماییم. كارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد.
مدیركل آژانس در پاسخ به سوالی درباره سطح همكاریهای خود با ایران از زمان روی كار آمدنش در آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: همكاری ها در جریان است و نمی تواند متوقف شود. بطور مشخص، از یك سو چیزهایی هست كه مربوط به اجرای برجام است و البته الزامات پادمانی دائمی جمهوری اسلامی ایران هم هست كه روی آن كار می نماییم.
وی افزود: همانطور كه می دانید این یك موضوع محرمانه نیست و ما با ایران در حال كار برای شفاف سازی درباب یك سری مسائل هستیم و هنوز دراین پروسه قرار داریم. ما هنوز به نقطه ای نرسیده ایم كه طبق قضاوت های فنی، ارزیابی كاملی از اتفاقاتی كه رخ می دهد، داشته باشیم. ما مشتاق هستیم و به تعامل با مسئولان ایرانی در عالی ترین سطح ادامه دهیم.
گروسی اشاره كرد: بسیار مهمست كه ما اطمینان یابیم به خوبی می توانیم یكدیگر را بفهمیم. و دست كم من بتوانم بعنوان مدیركل، با شفافیت ارزیابی خودم از وضعیت و انتظاراتم را به آنها انتقال دهم. ادامه یافتن این گونه گفت وگوها در زمان كنونی لازم است.1398/11/26
21:17:53
5.0 / 5
4057
تگهای خبر: ارزیابی , انرژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز