اردكانیان خبر داد:

بهره برداری از ۱۳ واحد جدید نیروگاه حرارتی در ۹ استان كشور

بهره برداری از ۱۳ واحد جدید نیروگاه حرارتی در ۹ استان كشور به گزارش خبرگزاری نفت و گاز ایسنا/لرستان وزیر نیرو اظهار داشت: در ۹ استان كشور ۱۳ واحد جدید نیروگاه حرارتی وارد مدار بهره برداری شدند.


رضا اردكانیان امروز در مراسم افتتاح پروژه های صنعت آب – برق لرستان كه به صورت ویدئو كنفرانس در محل سالن مخابرات استان برگزار شد، اظهار نمود: طرح های گوناگونی در استان افتتاح یا عملیات اجرایی آن شروع می شود.
وی با اشاره به اینكه از مهمترین این طرح ها واحد یك و دو بخش گاز سیكل تركیبی نیروگاه خرم آباد با ظرفیت ۱۶۲ مگاوات بوده كه در آینده نزدیك مراسم با شكوهی در محل برای قدردانی از دست اندركاران این پروژه بزرگ با حضور با همه عوامل اجرایی و دستگاهای همكار و فعال برگزار می شود، افزود: پروژه های موثری در بخش آبرسانی به روستاها، تاسیسات صنعت برق لرستان و تأمین منابع آب و شبكه های آن امروز به بهره برداری رسیدند.
این وزیر دولت دوازدهم اظهار داشت: در ابتدای پویش اواسط سالجاری اعلام كردیم تا آخر سال بنا داریم ۳۰۰۰ مگاوات جدید به ظرفیت نیروگاهی كشور اضافه نماییم، امروز با ۱۶۲ مگاوات نیروگاه خرم آباد، ظرفیت نصب شده و آماده بهره برداری ناشی از این بازه زمانی و پویش به ۱۸۸۰ مگاوات رسیده؛ در ۹ استان كشور ۱۳ واحد جدید نیروگاه حرارتی به مدار بهره برداری آمدند و هفته آینده بنا داریم از چند واحد دیگر بهره برداری صورت گیرد.
وزیر نیرو درباره آب رسانی روستایی هم اضافه كرد: در ابتدای پویش اعلام كردیم ۱۱۲۴ روستای دیگر كشور به شبكه آب سالم و پایدار وصل می شود كه با احتساب ۸۰ روستای لرستان كه امروز آبرسانی شدند مجموع روستاهای كشور به ۸۲۸ مورد می رسد.
وی افزود: ۸۲۸ روستا مذكور با جمعیت ۴۵۰ هزار نفری در ۱۴ استان كشور به شبكه آب سالم و پایدار وصل شدند.
اردكانیان خاطرنشان كرد: امیدواریم به وعده داده شده مبنی براینكه تا آخر دولت دوازدهم جمعیت روستایی برخوردار از شبكه آب سالم و برخوردار را به ۱۰ میلیون نفر برسانیم عمل خواهیم كرد؛ این جمعیت هم اكنون ۷ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر است.1398/12/14
13:47:39
5.0 / 5
4205
تگهای خبر: برق , صنعت , صنعت برق , عملیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز