مدیر كل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو :

با خیال راحت آب بنوشید كرونایی در كار نیست

با خیال راحت آب بنوشید كرونایی در كار نیست به گزارش خبرگزاری نفت و گاز ویروس مرموز كرونا این روزها در همه مكانها جا خوش كرده و مشكلات گوناگونی را برای شهروندان به وجود آورده است اما بسیاری سوال می كنند كه سرایت ویروس كرونا از راه آب هم امكانپذیر نیست كه خوشبختانه پاسخ منفی است.


میثم جعفر زاده، مدیر كل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو در گفت و گو با ایسنا، با تاكید بر اینكه ویروس كرونا تحت هیچ شرایطی در شبكه آبرسانی زنده نمی ماند، اظهار نمود: مردم نگران سرایت این ویروس از راه آب نباشند؛ چون كه با وجود عملیات گندزدایی در فرآیند تصفیه آب و كلر باقی مانده در آب هیچ گونه ویروسی در آن زنده نمی ماند.
وی ادامه داد: حسب سفارش های سازمان بهداشت جهانی هم مبحث كرونا در شبكه آب آشامیدنی مطرح نیست.
او با اشاره به اینكه در پسماند فاضلاب هم این ویروس وجود ندارد، اظهار داشت: با عنایت به فرایند تصفیه در تصفیه خانه های فاضلاب، احتمال زنده بودن و تكثیر این ویروس در پسماند هم وجود ندارد.
مدیر كل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو با اشاره به اینكه هیچ كدام از استانهای كشور نباید نگران این مسئله باشند، اظهار داشت: آبی كه در كشور توزیع می شود كیفیت خوبی دارد و مردم با خیال راحت می توانند از آن استفاده كنند.
جعفرزاده با اشاره به اهمیت مدیریت مصرف در این روزها، اظهار نمود: با عنایت به این كه نخستین سفارش پیشگیرانه مبارزه با كرونا، شست وشو با آب است، رعایت و مدیریت مصرف آب بسیار مهم و قابل توجه است. نكته بعدی هم این است كه در شرایط فعلی و باوجود محدودیتها، كلیه پرسنل حوزه آب، از سدها تا شبكه توزیع آب با دقت تمام مشغول انجام وظیفه هستند تا در شرایط خاص این روزها خللی در تأمین و توزیع آب آشامیدنی برای مردم ایجاد نشود.1398/12/27
20:04:04
5.0 / 5
3590
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز