وقوع آتش سوزی در نزدیكی نیروگاه هسته ای چرنوبیل

وقوع آتش سوزی در نزدیكی نیروگاه هسته ای چرنوبیل خبرگزاری نفت و گاز: مقامات اوكراین اعلام نمودند كه یك جنگل در نزدیكی نیروگاه چرنوبیل كه زمانی بزرگ ترین فاجعه هسته ای جهان در آن رخ داده، گرفتار حریق شده است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از شبكه دویچه وله، روز شنبه یك جنگل در محدوده ممنوعه در اطراف نیروگاه هسته ای چرنوبیل واقع در شمال اوكراین گرفتار آتش سوزی شد كه به دنبال آن نیروهای آتش نشانی، شامل 90 آتش نشان، دو هواپیما و یك هلیكوپتر برای مهار حریق به سرعت به منطقه اعزام شدند.
در سال 1986 راكتور شماره چهار نیروگاه چرنوبیل منفجر شد كه در نتیجه آن مقادیر زیادی از مواد رادیواكتیو در اطراف نیروگاه منتشر گردید. بعد از وقوع این حادثه كه بعنوان بزرگ ترین فاجعه هسته ای جهان شناخته می شود، صدها هزار نفر در نزدیكی نیروگاه مجبور به ترك خانه های خود شدند اما این تاسیسات بعد از گذشت 10 سال از وقوع حادثه و به دنبال فشارهای بین المللی و فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی بطور كامل متروكه شد.
وجود تشعشعات رادیواكتیو به شعاع دو هزار و 600 كیلومتر مربع در اطراف نیروگاه چرنوبیل باعث شده است تا اطفای حریق در این جنگل ها با مشكلاتی مواجه شود. با این وجود، مقامات اوكراینی تاكید نمودند كه هیچ خطری مراكز جمعیت را تهدید نمی كند.
به گزارش دویچه وله، بااینكه وقوع آتش سوزی در مناطق ممنوعه (در اطراف نیروگاه چرنوبیل) یك اتفاق معمول به شمار می آید اما هنوز معین نمی باشد كه دلیل این حریق ارتباط مستقیمی با ماهیت رادیواكتیوی جنگل داشته باشد. این جنگل ها نیز از سال 1986 تابحال خالی بوده اند.
قبل از این در سال 2018 جنگل های شمالی اوكراین در منطقه ممنوعه اطراف نیروگاه چرنوبیل گرفتار حریق شده بودند.
منبع:

1399/01/20
19:22:35
5.0 / 5
3439
تگهای خبر: حریق , نیروگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز