توافق تهران و دوحه برای همكاریهای مشترك انرژی و سرمایه گذاری

توافق تهران و دوحه برای همكاریهای مشترك انرژی و سرمایه گذاری به گزارش خبرگزاری نفت و گاز وزیر نیروی كشورمان و وزیر صنعت و تجارت قطر بعنوان رؤسای كمیسیون مشترك اقتصادی دو كشور برای همكاریهای دوجانبه در حوزه های انرژی و سرمایه گذاری توافق كردند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، به دنبال تعویق نشست كمیسیون مشترك همكاریهای اقتصادی ایران و قطر كه قرار بود فروردین سال جاری در شهر اصفهان برگزار شود، به علت شیوع كرونا و به منظور استفاده از فرصت های زمانی و پیشبرد و توسعه هر چه بیشتر روابط فی مابین، نشستی ویدیو كنفرانسی با حضور "رضا اردكانیان" وزیر نیروی كشورمان بعنوان رئیس ایرانی این كمیسیون و "علی بن احمد الكواری" وزیر تجارت و صنعت قطر برگزار گردید و موارد مشترك مورد نظر دو طرف به بحث گذاشته شده و تصمیم هایی اتخاذ شد.
رضا اردكانیان در ارتباط ویدئوكنفرانسی با رئیس قطری كمیسیون مشترك همكاریهای اقتصادی اظهار نمود كه تمامی مستندات و پیش نویس مدارك مورد نیاز برای طرح و تصویب در كمیسیون مشترك از جانب ایران آماده است و این موارد با طرف قطری به اشتراك گذاشته خواهد شد تا در فرصت پیش از تشكیل نشست كمیسیون مشترك، موارد به تایید نهایی دو طرف برسد.
رؤسای ایرانی و قطری كمیسیون مشترك همكاریهای اقتصادی دو كشور توافق كردند كه در اولین فرصت بعد از اتمام شرایط ناشی از انتشار كرونا و برگشت به شرایط عادی، نشست كمیسیون مشترك تشكیل و با جدیت به اهداف مورد نظر كمیسیون در توسعه روابط دو كشور پرداخته شود.
دو طرف همینطور توافق كردند در این مدت از راه برگزاری نشست های ویدئوكنفرانسی درباره مدارك و مستندات دو كشور، توافق حاصل و این موارد برای توافق به بحث گذاشته شود تا به پیشرفت امور كمك نماید.
در این جلسه، همینطور از سوی وزیر نیروی ایران و طرف قطری نماینده های تام الاختیار عرضه شدند كه مقرر است از آغاز هفته آینده پیگیر مبحث های مورد نظر دو كشور باشند و توافق های لازم برای آمادگی جهت اجرا حاصل شود.
در ادامه، وزیر نیرو ضمن تقدیر از كمك های پزشكی قطر در شرایط كرونا با ارائه توضیحاتی در مورد شرایط كشورمان، از ارسال دو محموله كمك های پزشكی قطر به ایران برای مبارزه با كرونا تشكر و برای همكاری دو كشور در مورد تجربیات پزشكی در مورد مقابله با این بیماری اعلام آمادگی كرد.
اردكانیان اظهار داشت: با اینكه كرونا مصائب و مشكلات زیادی برای جامعه بشری ایجاد كرده، اما نتایج مثبتی همچون هم بستگی و نزدیكی كشورهای دوست و همسایه را داشته است.
وزیر نیرو در انتها از هواپیمایی قطرایرویز كه كمك های بهداشتی سایر كشورها و سازمان های بین المللی را به صورت مجانی به ایران منتقل كرده است، قدردانی كرد.
طرف قطری هم ضمن عرضه توضیحاتی درباره شرایط كرونا در این كشور، اعلام آمادگی كرد همكاری لازم را در این حوزه داشته باشد و ابراز تمایل كرد از این طریق به توسعه روابط دو كشور كمك گردد.
هر دو طرف در عین حال نسبت به دریافت اخبار خوب از جانب نمایندگان تام الاختیار معرفی شده در مدت زمان كوتاه آتی برای تصمیم گیری نهایی وزرا ابراز امیدواری كردند.1399/01/31
11:57:13
5.0 / 5
3206
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز