نفت ریزش كرد

نفت ریزش كرد به گزارش خبرگزاری نفت و گاز قیمت نفت روز سه شنبه تحت تأثیر نگرانیها نسبت به محدود شدن ظرفیت مخازن نفت جهان و پیشبینی بهبود اندك تقاضا برای سوخت بعد از كاهش محدودیتهای قرنطینه، به روند نزولی روز گذشته ادامه داد و كاهش پیدا كرد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت بعد از سقوط هشت درصدی در روز دوشنبه، روز جاری با ۴.۱ درصد کاهش به ۱۸ دلار و ۸۵ سنت در هر بشکه رسید.
بهای وست تگزاس اینترمدیت آمریکا که روز دوشنبه ۲۵ درصد کاهش یافته بود، روز جاری در مقطعی ۱۶ درصد سقوط کرد و آخرین بار با ۱۳ درصد کاهش، به ۱۰ دلار و ۶۴ سنت در هر بشکه رسید.

دوشنبه گذشته وست تگزاس اینترمدیت آمریکا برای تحویل در ماه مه به منفی ۴۰ دلار و ۳۲ سنت در هر بشکه سقوط کرد و شاخص های قیمت بازار جهانی هفته گذشته برای سومین هفته متوالی کاهش پیدا کردند.

به گفته استراتژیست ها، بخشی از عامل سقوط وست تگزاس اینترمدیت اقدام صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس در فروش قراردادهای ژوئن و خرید ماه آتی است تا ضرر هفته گذشته را جبران کنند. نگرانی اصلی این است که دیگر جایی برای ذخیره نفت خامی که فعلا به علت رکود فعالیت اقتصادی جهانی در بحبوحه شیوع کرونا، تقاضای برای آن نیست، وجود ندارد.

اوپک و متحدانش شامل روسیه که به اوپک پلاس معروف هستند، مقرر است از اول ماه مه تولیدشان را حدود ۱۰ میلیون بشکه در روز کاهش دهند اما این حجم برای جبران کاهش ۳۰ میلیون بشکه در روز تقاضا کافی نخواهد بود.

شرکت لوک اویل اعلام نموده که روسیه تولید نفت خود در ماه میلادی آینده را ۱۹ درصد در مقایسه با فوریه کاهش داده و به ۸.۵ میلیون بشکه در روز خواهد رساند. انتظار میرود تولیدکنندگان دیگر نظیر آمریکا، نروژ و کانادا هم به کاهش تولید ملحق شوند و مجموع کاهش تولید به ۲۰ میلیون بشکه در روز معادل یک پنجم از تولید جهانی بالغ شود.

آمار شرکت مشاوره کپلر نشان داد که در نتیجه فروپاشی تقاضا، حدود ۸۵ درصد از ظرفیت مخازن نفت خشکی در هفته گذشته پر شده است. بانک آمریکایی گلدمن ساکس پیش بینی نمود که بازار جهانی نفت حداقل سه تا چهار هفته دیگر با محدودیت ظرفیت مخازن نفت روبرو خواهد شد که کاهش حدود ۲۰ درصد از تولید جهان را ضروری می سازد.

بر اساس گزارش رویترز، معامله گران نفت به کرایه کشتی های گران قیمت آمریکایی برای نگهداری بنزین یا صادرات سوخت به خارج پرداختهاند که نشان میدهد صنعت انرژی تا چه حد مایوسانه به دنبال جایی برای نگه داری نفت می باشد.

منبع:

1399/02/09
13:33:28
5.0 / 5
3017
تگهای خبر: انرژی , اوپك , بنزین , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز