غریب آبادی:

تلاش آمریكا برای جا زدن خود بعنوان شریك برجامی مبنای حقوقی ندارد

تلاش آمریكا برای جا زدن خود بعنوان شریك برجامی مبنای حقوقی ندارد به گزارش خبرگزاری نفت و گاز غریب آبادی اظهار داشت: تلاشهای آمریكا برای جا زدن خود بعنوان مشاركت كننده در برجام، هیچ مبنای حقوقی ندارد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین با انتشار توییتی اظهار نمود: تلاشهای آمریکا برای جا زدن خود بعنوان مشارکت کننده در برجام، هیچ مبنای حقوقی ندارد. بند ۱۰ قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، بازتابی از بند ۱.۲ ضمیمه چهار برجام است که اعضای برجام را لیست می کند. ترامپ به مشارکت آمریکا در برجام، با صدور یک دستور ریاستی در ۸ می ۲۰۱۸ خاتمه داد: «... و من امروز به وعده خودم برای پایان دادن به مشارکت آمریکا در برجام، به خوبی عمل کردم.» آمریکا همینطور به مشارکت خود در برجام به صورت عملی هم خاتمه داد و در هیچ یک از نشست ها در قالب برجام، پس از خروج یکجانبه خود از این توافق، شرکت نکرد.
وی افزود: آمریکا همینطور تمامی تعهدات خود بعنوان مشارکت کننده در برجام را نقض کرده و از هیچ تلاشی برای تخریب آن از راه تحمیل مجدد تحریم ها و تهدید دیگر کشورها به تنبیه در صورت تجارت با ایران، فروگذار نکرده است.1399/02/20
03:51:01
5.0 / 5
3008
تگهای خبر: تجارت , تحریم , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز