زنگنه:

هه تلاشمان را می نماییم طرح های توسعه ای نفت جلو برود

هه تلاشمان را می نماییم طرح های توسعه ای نفت جلو برود به گزارش خبرگزاری نفت و گاز وزیر نفت در پاسخ به این پرسش كه با عنایت به كاهش صادرات نفت و شیوع كرونا آیا طرح های توسعه ای در صنعت نفت متوقف شده است؟ اظهار داشت: واقعیت را نمی توان انكار كرد؛ حالا در آمریكا هم صدها دكل بیكار شده اند، در دنیا هم شركت ها طرح های توسعه ای خویش را كاهش داده اند. ما هیچ كارگری را بیكار نكردیم و ان شاءالله هم كسی را بیكار نمی نماییم.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بیژن زنگنه امروز در حاشیه آیین بزرگداشت حسین کاظم پور اردبیلی، نماینده ایران در هیئت عامل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، با اشاره به اینکه با وجود اینکه مشکلات فوق العاده بزرگی در نفت پیش رو داریم، تلاش می نماییم دکل ها را هم به کار بگیریم، تاکید کرد: تلاشمان این است که طرح های نفت جلو برود. فاز ۱۱ هیچ مشکلی ندارد، فازهایی که بنا بود طرح توسعه آنها به پایان برسد به اتمام می رسد، طرح های جهش دوم پتروشیمی و پالایشی را هم با تمامی تلاش دنبال می نماییم. اما همه بدانند شرایط، عادی نیست، شرایط فوق العاده سختی است، نه تنها به خاطر تحریم ها که بر تحریم ها هم کرونا اضافه شده و درآمدهای ما را کاهش داده، چونکه هر چقدر هم صادرات داشته باشیم قیمت ها کمتر از یک سوم شده و الان که قیمت نفت کمی بالا رفته وضع اندکی بهتر شده است.
وی ادامه داد: قیمت نفت و فرآورده ها و محصولات پتروشیمی در بازار جهانی هم به شدت کاهش یافته است، به علت اینکه تقاضا کم است و وضع رشد اقتصادی دنیا هم بد شده است. به جز دو یا سه کشور رشد اقتصادی همه کشورها و البته اقتصادهای بزرگ دنیا که موتور محرک رشد اقتصادی هستند، منفی شده است.
قاطع می گویم ساخت ساختمان شرکت ملی گاز ایران اجرا نمی شود
زنگنه درباره اینکه یکی از دستورهای شما صرفه جویی بوده آیا ساخت ساختمان شرکت ملی گاز ایران را تایید می کنید؟ اظهار نمود: این یک ایده بوده و چیزی اجرا نخواهد شد. اینجا قاطع به شما می گویم ایده و طرحی داشتند، اما اجرا نخواهد شد. در بخشنامه بودجه سال ۹۸ که عرضه کرده بودم و باردیگر برای سال ۹۹ تجدید شد، خرید ساختمان، ساخت ساختمان و حتی اجاره ساختمان جدید هم ممنوع شده است.
وزیر نفت افزود: مصوبه ای بوده که به سال ۹۱ برمی گردد و به شرکت گاز اجازه داده شده بود این کار را انجام دهد، اما در این شرایط انجام این کار منطقی نیست، ضمن اینکه شرکت گاز هم پولی برای این کار ندارد.
زنگنه درباره نفتکش هایی که بنزین را به سمت ونزوئلا حمل می کنند؟ هم اظهار داشت: وزارت امور خارجه نظر خویش را در این ارتباط گفته است و نظر ما همان آن است که آنها گفته اند.
به خدمات آقای کاظم پور غبطه می خورم
او همینطور در بخش دیگر از صحبت های خود حسین کاظم پور اردبیلی را شخصیتی برجسته، انسانی خودساخته و متدین توصیف کرد و اظهار داشت: به خدماتی که آقای کاظم پور انجام داد، غبطه می خورم.
زنگنه با اشاره به اینکه آقای کاظم پور فردی نیک خواه، خیرخواه و خدمتگزار بود و من گفته ام که ملت ایران فرزند رشیدی را از دست داده است، خاطرنشان کرد: خانواده ایشان پدری مهربان، من دوست شفیق و برادر، صنعت نفت دیپلمات باارزش و جمهوری اسلامی خدمتگزار صدیق، بی ادعا و وفادار را از دست داده است. ایشان شخصیت برجسته و انسانی خودساخته و متدین بودند.
وی با اشاره به اینکه به رغم همه ناملایمات و بعضاً بی احترامی هایی که به ایشان شد همچنان بی ادعا و خالصانه به جمهوری اسلامی و مردم خدمت کرد، اضافه کرد: آنچه برای ایشان مهم بود اعتلا و سربلندی ایران بود و چیز دیگری برای او اهمیت نداشت.
زنگنه افزود: او فرد صریح و شجاعی بود و در بیان نظراتش هیچ ملاحظه ای برای خیر مردم نمی کرد. دنبال این نبود که از مقام و سمتی که دارد سود ببرد. عزت و احترام و آبروی انسان ها را خداوند عطا می کند و هیچ کس هم نمی تواند از او بگیرد.
وزیر نفت با اشاره به اینکه کاظم پور انسانی بود که به خدماتی که انجام داد غبطه می خورم، خاطرنشان کرد: امیدوارم من که هم سن ایشان هستم بتوانم با ره توشه مناسب در محضر داور اصلی و حاکم نهایی هستی بایستم و جوابگو باشم.1399/02/31
16:28:58
5.0 / 5
2892
تگهای خبر: اوپك , بنزین , تحریم , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز