تولید بزرگترین ایالت نفتی كانادا یك میلیون بشكه كم شد

تولید بزرگترین ایالت نفتی كانادا یك میلیون بشكه كم شد خبرگزاری نفت و گاز: ایالت آلبرتای كانادا در واكنش به شرایط حاكم بر بازارهای نفت بدنبال بحران پاندمی ویروس كرونا، تولید نفت خودرا یك چهارم معادل حدود یك میلیون بشكه در روز كاهش داده است.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، سونیا سویج، وزیر انرژی ایالت آلبرتا در گفت و گو با بولتن اوپک اعلام نمود که هم اکنون هیچ دلیلی برای اعلام کاهش بیشتر تولید نفت وجود ندارد. این ایالت قبل از شیوع بیماری کووید ۱۹ به سبب کمبود ظرفیت خطوط لوله و عدم امکان انتقال نفت به خارج از این منطقه، محدودیت های الزامی برای تولید اعلام نموده بود.

آلبرتا سومین ذخایر بزرگ نفت جهان را در اختیار دارد. بانک آمریکایی گلدمن ساکس هفته جاری اعلام نموده بود که در صورت پایین ماندن قیمت نفت، کانادا ممکنست کاهش بیشتر تولید نفت را اعلام نماید.

اوپک و متحدانش شامل روسیه که به گروه اوپک پلاس معروف هستند، در آوریل بمنظور مقابله با اشباع عرضه در مقابل سقوط تقاضا و قیمت ها با کاهش تولید ۹.۷ میلیون بشکه در روز در ماه های مه و ژوئن موافقت کردند.

بر اساس گزارش رویترز، وزیر انرژی آلبرتا ابراز امیدواری کرد که این ایالت همچنان در مذاکرات آتی میان اوپک و تولیدکنندگان بزرگ نفت برای متعادل کردن بازارها حضور داشته باشد.

منبع:

1399/03/08
13:29:25
5.0 / 5
2526
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز