وزیر نیرو:

بر طبق پویش الف ب ایران، دستورالعمل ها و گردش كارها گرفتار دگرگونی مثبتی می شود

بر طبق پویش الف ب ایران، دستورالعمل ها و گردش كارها گرفتار دگرگونی مثبتی می شود به گزارش خبرگزاری نفت و گاز خراسان جنوبی وزیر نیرو اظهار داشت: تجربه موفقی در افتتاح طرح ها در سال های اخیر داشته ایم و در سال قبل 227 طرح در 31 استان با اعتبار 33 هزار میلیارد تومان راه اندازی شد و امسال 250 طرح با اعتبار 50 میلیارد تومان افتتاح می گردد.


رضا اردکانیان امروز (شنبه، ۱۰ خردادماه) در مراسم افتتاح سد سیاهو در سربیشه اظهار نمود: پویش «الف. ب ایران» با توجه به این که آب و برق نقش زیربنایی و زیرساختی در اقصی نقاط دارد، شروع به کار کرده است.
وی با اعلان اینکه باید به ظرفیت های داخلی خصوصاً در حوزه تولید تکیه نماییم، اشاره کرد: امسال سال پایانی فعالیت دولت تدبیر و امید است و در سال پایانی باید موتور فعالیت ها با شدت و سرعت بیشتری کار کند.
وزیر نیرو اضافه کرد: امسال باتوجه به نامگذاری سال با عنوان جهش تولید موتور حرکت دستگاه ها نباید کند شود بلکه باید با دور تندتری کارهای خودرا ادامه دهد.
اردکانیان بیان کرد: بر طبق پویش الف. ب ایران رویه ها و دستورالعمل ها و گردش کارها گرفتار دگرگونی مثبتی خواهند شد.
وی با تاکید بر سرعت بخشیدن به طرح های اجرایی امسال اضافه کرد: در وزارت نیرو از حدود دو سال پیش طرحی را تحت عنوان فراخوان عمومی برای انتخاب و انتصاب مدیران ارشد طراحی نموده ایم و امروز بیش از ۸۰ مدیر ارشد را بوسیله فراخوان عمومی انتخاب نموده ایم و این انتخاب بر طبق صلاحیت های عمومی افراد داوطلب صورت می گیرد. بر طبق این طرح شایسته سالاری در انتخاب مدیران صورت خواهد گرفت و فرصت انتخاب افراد شایسته را افزایش خواهیم.
وی با تاکید بر پشتیبانی از خراسان جنوبی بعنوان یکی از استان های مهم مرزی اظهار نمود: طرح هایی که امروز افتتاح می شوند نقش تعیین کننده ای در توسعه استان خواهند داشت.
وزیر نیرو بیان کرد: استان خراسان جنوبی نخستین استانی است که طرح سازگاری با کم آبی برای آن به تصویب رسیده است و این صنعت نقشه راهی برای سال های آینده و همکاری دستگاه های اجرایی تصمیمی برای پیشبرد طرح ها در سال های آینده خواهد بود.
وی اضافه کرد: طرح های خوبی پیش بینی شده اما متأسفانه ساختار اداری و حکمرانی ما در بخش اجرا از دو مشکل مزمن رنج می برد که شامل سیستم های متمرکز و بخشی شده اداری است که این دو بیماری موجب کند شدن روند اجرای طرح های وزارت نیرو خواهند بود.
اردکانیان بیان کرد: در این میان نقش استانداران بسیار تعیین کننده خواهد بود چونکه می تواند بعنوان نمایندگان عالی دولت در استانها بعنوان افراد بین بخشی عمل کند و با ارتباط با سازمان های مختلف همکاری آنها را برانگیزد.
وی از کارهای استاندار خراسان جنوبی قدردانی نمود و اظهار داشت: مناطق مرزی بعنوان ویترین کشور باید از رونق خوبی برخوردار باشند.
وزیر نیرو اظهار نمود: در دو سال اخیر به شکرانه صبوری های مردم کویری خراسان جنوبی مردم این استان از نعمت بارش برخوردار شده و خراسان جنوبی حالا از وضعیت خوبی در مورد میزان بارندگی ها برخوردارست.
وی از پیگیری ها برای اجرای فاضلاب ۱۰۰۰ واحدی شهرستان قائم آگاهی داد و اضافه کرد: عملیات اجرایی تصفیه خانه قائن و سربیشه توسط سرمایه گذار در حال اجراست.
اردکانیان اضافه کرد: مطالعات آبرسانی دشت آهنگران به قائن نیز در حال انجام می باشد. مسئولیت مشترک همه ما ارتقای رضایت مندی مردم است و دسترسی به آب پایدار و سالم از اهداف ما است.
وی اضافه کرد: در سال قبل در دیدار با رئیس جمهور افغانستان موضوع مقدمات اجرایی مشترک برای راه اندازی نیروهای وسیع بادی به بحث گذاشته شد.
وزیر نیرو بیان کرد: امیدواریم همکاران در سازمان انرژی های تجدیدپذیر با همکاری و هم افزایی به فعالیت ها صورت دهند چون نیروگاه های بادی همچون نیروگاه بادی سربیشه تکمیل شود. ۷۶ درصد جمعیت روستایی کشور از آب سالم و پایدار بهره مند هستند و بیش از ۸ میلیون روستایی از آب سالم برخوردار می باشند که تا اختتام دولت این رقم به ۱۰ میلیون نفر خواهد رسید. صددرصد تخصیص های مجتمع های آبرسانی استان از محل ماده ۵۶ اعطا شده و همین طور ۲۵۰ میلیارد تومان طی دو سال اخیر تخصیص داده خواهد شد و تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان آبرسانی خواهند شد.
منبع:

1399/03/10
12:32:48
5.0 / 5
2515
تگهای خبر: انرژی , برق , تولید , راه اندازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز