نظارت بر طراحی و اجرای تاسیسات برق در تمام اماكن

نظارت بر طراحی و اجرای تاسیسات برق در تمام اماكن به گزارش خبرگزاری نفت و گاز برپایه تفاهمنامه سه جانبه میان وزارتخانه های نیرو، مسكن و سازمان نظام مهندسی، از این پس ناظران سازمان نظام مهندسی در فرآیند نظارت خود از ساختمان های در حال راه اندازی، علاوه بر بازدید از موارد فنی مربوط به ساختمان، موارد برقی همچون حفظ فاصله و رعایت حریم شبكه برق، ارتینگ ساختمان و غیره را هم مورد نظاررت دقیق تر قرار خواهند داد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، شیوه نامه اجرایی نظارت بر طراحی و اجرای تاسیسات برق در کلیه اماکن در سال ۸۹ تدوین و ابلاغ گردیده بود و طبق گفته مسعود صادقی - مدیرکل دفتر نظارت بر توزیع توانیر - سال جاری با ورود و پیگیری معاونت هماهنگی توزیع توانیر و با امضای تفاهم نامه ای میان شرکت توزیع برق تهران بزرگ و سازمان نظام مهندسی، شیوه نامه مذکور به صورت کامل عملی و اجرا می گردد.
در این رابطه وی اظهار داشت: برپایه این تفاهمنامه، از این پس ناظران سازمان نظام مهندسی در فرآیند نظارت خود از ساختمان های در حال راه اندازی، علاوه بر بازدید از موارد فنی مربوط به ساختمان، موارد برقی همچون حفظ فاصله و رعایت حریم شبکه برق، ارتینگ ساختمان و غیره را هم مورد نظارت دقیقتر قرار خواهند داد.
به قول صادقی، برندگان نهایی اجرای تفاهم نامه و بازرسی ها، خود مردم خواهند بود چون که سبب افزایش ایمنی و سلامت مردم و جامعه خواهد شد.
مدیرکل دفتر فنی نظارت بر توزیع توانیر تصریح کرد: پیگیری امضای این تفاهم نامه که سوءبرداشتها را در دو سمت اجرایی تفاهم نامه اصلاح خواهد کرد، توسط معاونت هماهنگی توزیع توانیر و در جهت اهداف کلان صنعت برق انجام شده است.
صادقی افزود: برپایه این مدل عرضه شده سازمان نظام مهندسی تمام متقاضیان راه اندازی بنای جدید را قبل از شروع فعالیت، به شرکت توزیع ارجاع دهد تا مواردی فنی مورد نیاز جهت تأمین برق و حفظ ایمنی در این حوزه را با هماهنگی شرکت توزیع انجام دهد. همینطور شرکت توزیع هم مقرر شد کلیه پرونده هایی که از زمان تعلیق فرآیند به نظام مهندسی ارجاع نشده را به نظام مهندسی ارسال و نظام مهندسی هم با تخصیص ناظر آنها را در فرآیند نظارتی قرار دهد.
وی ادامه داد: بدیهی است در این دسته از متقاضیان هم بدون تایید ناظر نظام مهندسی انشعاب نصب نخواهد شد. همینطور مقرر شد سازمان نظام مهندسی بازرسی و نظارت خویش را بر فعالیت مهندسین برق توسعه و ارتقا دهد.
طبق اعلام شرکت توانیر، صادقی خاطرنشان کرد: از آنجائیکه حفظ ایمنی عموم مردم جزو وظایف ذاتی صنعت برق است، همه شرکت های توزیع ملزم به اجرای این شیوه نامه هستند. این وظیفه ملی با تعامل مناسب با سازمانهای نظام مهندسی که مسئولیت راه اندازی تاسیسات برق در داخل ساختمانها را به عهده دارند اجرا می گردد.1399/03/16
13:15:39
5.0 / 5
3009
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز