نفتكش های بیشتری به فهرست سیاه تحریم های آمریكا اضافه می شوند

نفتكش های بیشتری به فهرست سیاه تحریم های آمریكا اضافه می شوند به گزارش خبرگزاری نفت و گاز آمریكا به دنبال وضع تحریم ها روی دستكم ۴۰ نفتكش به علت همكاری و تجارت با ونزوئلا است.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، منابع کشتیرانی به رویترز اعلام کردند که تحریم های احتمالی روی کشتیهای مختلف امکان دارد بزودی وضع شوند با این وجود هنوز تصمیم در اینباره گرفته نشده است.

این کشتی ها امکان دارد شامل ۲۵ ابرنفتکش باشند که هر کدام ظرفیت حمل دو میلیون بشکه نفت را دارد و همینطور ۱۷ کشتی کوچکتر را دربربگیرند.

وزارت خزانه داری آمریکا، کاخ سفید و وزارت خارجه این کشور هنوز در اینباره اظهارنظر نکردند. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا هفته پیش در اطلاعیه ای ادعا کرد که شرکت هایی که نفت ونزوئلا را حمل می کنند در واقع از مردم این کشور دزدی می کنند!

مقامات آمریکایی مکررا نفتکش ها و شرکت های کشتیرانی را بر سر همکاری با ونزوئلا در فهرست سیاه قرار داده اند. واشنگتن از ژانویه سال ۲۰۱۹ شرکتی نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا را با هدف سرنگونی دولت نیکلاس مادورو، رئیس جمهور این کشور هدف تحریم قرار داده و اخطار داده است اگر دیگران تحریم ها را رعایت نکنند، هدف تحریم قرار خواهند گرفت.

وزارت خزانه داری آمریکا هفته گذشته چهار شرکت کشتیرانی را به علت حمل نفت ونزوئلا هدف تحریم قرار داد.

بر اساس گزارش رویترز، مادورو تحریم ها را عامل مشکلات ونزوئلا خوانده و واشنگتن را متهم کرده است به دنبال سرنگونی وی برای به دست گرفتن کنترل ذخایر نفتی وسیع ونزوئلا است. آمار رفینیتیو آیکان و اسناد داخلی شرکت PDVSA نشان داده که صادرات نفت ونزوئلا در ماه مه به کمترین میزان از سال ۲۰۰۳ سقوط کرده است. این شرکت و جوینت ونچرهایش در ماه میلادی گذشته ۴۵۱ هزار و ۹۳۵ بشکه در روز نفت و سوخت در ۱۸ محموله صادر کردند که کمترین میزان در ۱۷ سال گذشته است. برنامه صادرات شرکت PDVSA برای ژوئن تغییر چندانی نسبت به ماه مه نشان نمی دهد.
1399/03/17
23:34:46
5.0 / 5
2857
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز