نفت تحریمی آمریكا پشت دروازه های چین

نفت تحریمی آمریكا پشت دروازه های چین خبرگزاری نفت و گاز: صادرات نفت ونزوئلا از زمان وضع تحریمهای آمریكا، به شدت كاهش پیدا كرده اما همچنان قسمتی از نفت این كشور به دست مشتریان آسیایی می رسد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، چین از سپتامبر بعد از اینکه واشنگتن نهادهای دولتی همچون شرکت نفتی PDVSA را تحریم کرد، بطور رسمی نفت ونزوئلا را وارد نکرده است اما اطلاعات گردآوری شده توسط شرکت کپلر نشان میدهد که این کشور آسیایی همچنان نفت ونزوئلا را خریداری می کند و تا ۱۵ ژوئن حدود ۳.۳ میلیون بشکه نفت در سواحل چین بود و پنج میلیون بشکه دیگر در راه رسیدن به بندر کینگدائو قرار دارد.

این آمار نشان میدهد که بعضی از بازرگانان همچنان تمایل دارند ریسک تحریمهای آمریکا را به جان بخرند برای اینکه نفت ونزوئلا بسیار ارزان شده است. گریدهای نفتی این کشور مورد علاقه پالایشگرهای آسیایی قرار دارد که تجهیزاتشان مناسب پالایش نفت سنگین ترش است، در صورتیکه به سبب توافق کاهش تولید اوپک پلاس، عرضه این نوع نفت محدود شده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، بازرگانان برای رساندن نفت ونزوئلا به خریداران از روشهای ابتکاری برای پنهان کردن مبدا محموله استفاده می نمایند. بگفته شون تان، تحلیلگر شرکت کپلر، عمده نفت ونزوئلا به مقصد چین بوسیله نفتکشهایی حمل می شود که بجای رفتن مستقیم به بنادر ونزوئلا، محموله خودرا بوسیله انتقال کشتی به کشتی در تنگه مالاکا دریافت کرده اند.

به گفته سرنا هوانگ، تحلیلگر ارشد شرکت ورتکس، نفت سنگین ترش ونزوئلا خوراک مناسب پالایشگاههای چین است. گریدهای نفتی مانند Merey و هاماکا معمولا سولفور بالایی دارند و در هنگام پالایش آنها، قیر و نفت کوره فراوانی تولید می شود و بدین جهت خوراک ارزانی برای پالایشگاههایی هستند که واحدهای پیشرفته دارند.

منبع:

1399/03/29
18:02:51
5.0 / 5
2687
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز