، لایحه بودجه ۹۷،

واریز درآمد فروش ۵ فرآورده نفتی، سوخت هوایی و گاز به خزانه كشور

واریز درآمد فروش ۵ فرآورده نفتی، سوخت هوایی و گاز به خزانه كشور خبرگزاری نفت و گاز: برپایه لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ درآمد حاصل از فروش داخلی پنج فرآورده نفتی اصلی، سوخت هوایی و گاز طبیعی از ابتدای سال ۱۳۹۷ به حساب متمركز ریالی و ارزی به نام خزانه داری كل كشور كه تحت عنوان تمركز وجوه درآمد شركت نزد بانك مركزی افتتاح می شود، واریز خواهد شد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، وزارت نفت با استفاده از شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران و شركت گاز ایران موظف است كلیه وجوه عمومی همچون درآمد حاصل از فروش داخلی پنج فرآورده نفتی اصلی، سوخت هوایی و گاز طبیعی را از ابتدای سال ۱۳۹۷ به حساب متمركز ریالی و ارزی به نام خزانه داری كل كشور كه تحت عنوان تمركز وجوه درآمد شركت نزد بانك مركزی جمهوری اسلامی افتتاح می گردد واریز نماید.

خزانه داری كل كشور ماهانه سهم هدفمندی یارانه ها مربوط به شركت های مذكور را با اولویت نسبت به سایر تكالیف از حساب های فوق الذكر برداشت می كند. عدم اجرای این بند در حكم تصرف غیرقانونی در وجوه و اموال دولتی یا عمومی است.

بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران موظف است طوری عمل كند كه شركت ملی گاز ایران و شركت های گاز استانی و همینطور شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران از ابتدای سال ۱۳۹۷ به صورت برخط اطلاعات پرداخت مربوط به كلیه مشتركین را در اختیار داشته باشد.

براساس بند «د» تبصره ۱۴ آیین نامه اجرایی این تبصره حداكثر دو ماه بعد از ابلاغ این قانون با همكاری سازمان برنامه و بودجه كشور و وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی و نفت تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.
1396/09/20
01:58:28
2.5 / 5
4864
تگهای خبر: سوخت , فروش , گاز , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
ناشناس:
باعرض ادب با برکناری وزیر دارایی وجایگزینی وی با فردی صادق مشکلات پولی ومالی کشور تا حد گسترده ای حل خواهد شد هرچه سریعتر بهتر
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز