تهدید ونزوئلا برای تعطیلی پمپ بنزینهای خصوصی

تهدید ونزوئلا برای تعطیلی پمپ بنزینهای خصوصی خبرگزاری نفت و گاز: شركت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا چند هفته بعد از كاهش یارانه های سوخت، به پمپ بنزینهای مستقل اعلام نمود هر زمان كه بخواهد می تواند مجوز آنها را باطل كند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، شرکت PDVSA بازار توزیع بنزین ونزوئلا در انحصار دارد و حدودا مالک همه ۱۲۰۰ پمپ بنزین در این کشور است اما بیشتر این پمپ بنزینها بوسیله مجوزهای تجاری، به شرکتهایی خصوصی سپرده شده است.
بسیاری از پمپ بنزینها به سبب سالها ثابت ماندن قیمتها که سبب شده درآمد آنها با هزینه های تعمیرات تجهیزاتشان همخوانی نداشته باشد، متضرر شده اند.
این صنعت امیدوار بود که اصلاحات یارانه سوخت و افزایش قیمت بنزین به کسب و کار آنها رونق ببخشد اما حالا حذف مجوزها به دولت اجازه خواهد داد سود قیمتهای بالاتر بنزین را به جیب بزند.
بر اساس سندی که توسط رویترز مشاهده شده، شرکت PDVSA به پمپ بنزینها اعلام نموده که می تواند قرارداد آنها را بطور یکطرفه و هر زمان که بخواهد، لغو کند. یک منبع مطلع اظهار نمود که تابحال ۱۲ جایگاه سوخت در کاراکاس این اطلاعیه را دریافت کرده اند.
بر اساس گزارش رویترز، تغییرات مذکور نشان دهنده تلاش دولت برای کنترل اوضاع در بحبوحه شیوع ویروس کرونا و تشدید تحریمهای آمریکا است که درآمدهای صادرات نفت این کشور را به شدت متاثر کرده است.




منبع:

1399/04/09
18:56:35
5.0 / 5
2914
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز