سفیر چین:

آمریكا تحریم های یك جانبه را متوقف نماید

آمریكا تحریم های یك جانبه را متوقف نماید به گزارش خبرگزاری نفت و گاز سفیر چین در تهران خواهان توقف تحریم های غیرقانونی یك جانبه آمریكا ضد ایران شد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، چانگ هوا، سفیر چین در ایران در توییتی با اشاره به سخنان نماینده چین در نشست شورای امنیت درباره قطعنامه ۲۲۳۱ که روز سه شنبه از راه ویدئو کنفرانس برگزار شد، نوشت: ما از آمریکا می خواهیم که تحریم های غیرقانونی و یک جانبه را متوقف نماید.
نماینده چین در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ گفته است: ما مخالف تلاشهای آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران هستیم و با عنایت به این که آمریکا از برجام خارج شده، نمی تواند از مکانیسم ماشه استفاده نماید.
ژانک چون اظهار نمود: برجام یک توافقنامه چندجانبه است که در نهایت به قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد منجر گردید.
وی با بیان این که «دلیل بحرانی که حالا با آن روبه رو هستیم خروج آمریکا از برجام و تحریم های یک جانبه آمریکا ضد ایران است»، اظهار داشت: این اقدام مغایر با اهداف ذکر شده در برجام است.
چون اضافه کرد: آمریکا تصمیم گرفته که معافیت های هسته ای ایران در قالب برجام را تمدید نکند و این مورد هم به ضرر برجام است. ما از آمریکا می خواهیم که تحریم های یک جانبه و غیرقانونی اش ضد ایران را رها کند و به برجام بازگردد و به قطعنامه ۲۲۳۱ سازمان ملل متحد بازگردد و به آن عمل کند.
این دیپلمات چینی در شورای امنیت سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد: چین مخالف تلاشهای آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران است و معتقدیم که باید قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت اجرایی شود.
وی با بیان این که آمریکا از برجام خارج شده است و با عنایت به این خروج نمی تواند از مکانیسم ماشه استفاده نماید، اظهار داشت: پایبندی کامل به برجام تنها مسیر پیشرفت ما در این حوزه است.
او اضافه کرد: ما از ایران می خواهیم از انجام اقداماتی که امکان دارد به ضرر برجام باشد، خودداری کند و در همین جا مخالفت چین را با قطعنامه اخیر شورای حکام ضد فعالیتهای هسته ای ایران اعلام می نماییم و از همه می خواهیم از آمادگی ایران برای همکاری با آژانس استفاده کنند.
این دیپلمات چینی اضافه کرد: اجرای برجام به نفع همه طرف هاست و باید مشکلات از راه رایزنی و گفتگو حل شود.1399/04/14
18:32:58
5.0 / 5
2549
تگهای خبر: تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز