كرونا در پمپ بنزین ها جا خوش كرده است!

كرونا در پمپ بنزین ها جا خوش كرده است! خبرگزاری نفت و گاز: از زمان شیوع ویروس كرونا پمپ بنزین ها به سبب تردد مردم یكی از مكانهای پر خطر شناخته شده و باوجود راهكارهای در نظر گرفته شده همچنان شاهد جولان این ویروس در پمپ بنزین ها هستیم.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، یکی از راهکارهای مقابله با کرونا تجهیز پمپ بنزین ها به دستکش های یک بار مصرف، مواد ضدعفونی کننده و سوخت گیری توسط اپراتورها بود، اما باوجود این اقدامات گاهی دیده می شود که پمپ بنزین ها چندان این مساله را جدی نگرفته اند و حتی متقاضیان سوخت نیز تمایل چندانی ندارند که مسئولیت سوخت گیری را به اپراتورهای جایگاه ها واگذار کنند.
البته مشاهدات عینی از چندین جایگاه سوخت نشان میدهد که اپراتور جایگاه ها مخالفتی برای انجام پروسه سوخت گیری خودروهای متقاضی ندارند اما به سبب عدم اطمینان و یا عدم آگاهی، افراد گاهی بدون در اختیار داشتن وسایل مناسب بهداشتی همچون ماسک و دستکش مبادرت به سوختگیری می کنند.
علاوه بر این یکی از مواردی که در مدت شیوع ویروس کرونا در پمپ بنزین ها به چشم می خورد بنرهای عدم دریافت وجه نقد و درخواست از متقاضیان سوخت برای پرداخت غیر نقدی هزینه سوخت است اما بازهم بسته های اسکناس در دستان اپراتورها رخ نمایی می کند که این مساله نیز نشان از عدم رعایت افراد و اپراتورها دارد.
در همین راستا محمد عطاپور، مشاور عالی انجمن مالکان جایگاه ها و مجتمع های خدماتی، رفاهی و بین راهی درباب وضعیت فعلی جایگاه های سوخت برای مقابله با ویروس کرونا، به ایسنا اظهار داشت: هم اکنون جایگاه ها ماسک و دستکش را در اختیار اپراتورها و حتی افراد متقاضی قرار داده اند اما لازم است افرادی که وارد پمپ بنزین نیز می شوند وسایل بهداشتی لازم را همراه داشته باشند.
وی با اعلان اینکه حالا نسبت به گذشته مردم حساسیت ها را بیشتر درک کرده اند و این مساله بعنوان یک فرهنگ در حال شناخت است، اشاره کرد: افراد باید به خاطر سلامتی خودشان در وهله اول و حفظ سلامتی دیگران از ماسک و دستکش استفاده کنند. در این میان جایگاه ها نیز با هزینه خودشان وسایل بهداشتی را تامین می کنند.
مشاور عالی انجمن مالکان جایگاه ها و مجتمع های خدماتی، رفاهی و بین راهی با اشاره به لطمه های وارد شده به تجهیزات پمپ بنزین ها به سبب ضدعفونی های مکرر اظهار داشت: در ابتدا به سبب اینکه از مواد نامناسب برای ضدعفونی جایگاه ها استفاده می شد، جایگاه ها متحمل خسارات زیادی شدند. با توجه به این که مواد ضد عفونی مناسب گران است جایگاه ها چاره ای ندارند اما حالا شرایط نسبت به گذشته بهتر است.
عطاپور با تاکید بر اینکه تقاضای ما از تمام افرادی که وارد پمپ بنزین ها می شوند رعایت مسایل بهداشتی است، اظهار نمود: اگر همه افراد رعایت نمایند اساسا می توانیم این ویروس را مهار نماییم پس لازم است در مکان های پرتردد این مساله بطور جدی تری نگاه شود.
منبع:

1399/04/20
13:50:17
5.0 / 5
3061
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز