پرده دوم از نمایش شعبده بازی با صحنه گردانی بی بی سی

پرده دوم از نمایش شعبده بازی با صحنه گردانی بی بی سی تهیه و انتشار خبر قصد ایران برای حمله به سفارتخانه های رژیم صهیونیستی از طرف بی بی سی، پرده دوم از نمایشی است كه هدف ان القاء پذیرش نقش رژیم صهیونیستی در رخدادهای اخیر به ویژه حادثه نطنز از طرف ایران است


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از نور نیوز، از بامدادان پنج شنبه ۱۲ تیرماه و بعد از وقوع حادثه در مجتمع هسته ای شهید احمدی روشن (نطنز) مجموعه ظرفیتهای رسانه ای رژیم صهیونیستی شامل رسمی و نیابتی بسیج شدند تا با انتساب این رخداد به اسراییل، آنرا به توانمندی و اراده این رژیم برای متوقف سازی برنامه هسته ای ایران مرتبط کنند.
رسانه های وابسته به نظام سلطه پا را از داستان سرایی در مورد حادثه نطنز نیز فراتر گذاردند و مجموعه حوادث مختلفی را که به صورت کاملا تصادفی طی ۱۰ روز گذشته در نقاط مختلف ایران به وقوع پیوسته را نیز به عوامل و اقدامات رژیم صهیونیستی نسبت دادند.
مقامات این رژیم اما حاضر نشدند گمانه زنی های عموما هالیوودی رسانه های خودرا تایید کنند چونکه خود به خوبی بر غیر واقعی بودن این ادعاها آگاهند و می دانند موج سواری بر رخدادهایی از این دست می تواند آثار و تبعات جبران ناپذیری برای رژیم لطمه پذیر اسراییل به دنبال داشته باشد.
بااینکه مقامات رسمی رژیم صهیونیستی به هیچ وجه حاضر به پذیرش مخاطرات ایفای نقش در سناریوهای هالیوودی ذکر شده نیستند اما بطور قطع نمی توان اقدامات و فضاسازی های چند روز گذشته رسانه های صهیونیستی و لشکرهای نیابتی آنها همچون بی بی سی، ایران اینترنشنال، رادیو فردا، رویترز و... را خارج از اراده و برنامه هیئت حاکمه اسراییل فرض کرد.
هدف اصلی رژیم صهیونیستی از طراحی و اجرای سناریوهای رسانه ای اخیر باور پذیر کردن اخبار مربوط به نقش اسراییل در رخدادهای اخیر خصوصاً حادثه نطنز بوده است.
در طول حدود شش روز گذشته همه تلاش رسانه های جریان معاند بر روی پیدا کردن نشانه هایی در اظهارات مقامات و حتی منابع رسانه ای ایران که به صورتی تاییدکننده خط رسانه ای مورد نظر رژیم صهیونیستی باشد، متمرکز بوده تا با بزرگ نمایی آن بتوانند تاییدی داخلی بر فضاسازی های به وجود آمده از طرف خود دریافت و آنرا برجسته کنند.
ایران در فاصله کوتاهی بعد از وقوع حادثه در سایت هسته ای نطنز در مورد علت وقوع حادثه به صورت رسمی اعلام نظر کرد.
کیوان خسروی سخنگوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی بعداز ظهر روز جمعه و به فاصله یک روز بعد از وقوع این رخداد اعلام نمود: علت اصلی حادثه مشخص شده لیکن بدلیل برخی ملاحظات امنیتی، دلیلهای آن در زمان مناسب اعلام خواهد شد.
با گذشت نزدیک به شش روز از رخداد فوق هنوز اظهار نظر دیگری درباب علت بروز حادثه از طرف ایران اعلام نشده است.
در این میان و بدلیل ناکامی رژیم صهیونیستی در باور پذیر کردن نقش خود در این حادثه با بهره بردن از فضاسازیهای رسانه ای، پرده دوم از نمایش شعبده بازی که دست بازیگر آن در نمایش اول رو شده بود با صحنه گردانی بی بی سی و بوسیله انتشار خبری حیرت انگیز از شب گذشته شروع شد.
بی بی سی فارسی شب گذشته با انتشار خبری به نقل از "منابع خبری اسرائیل" که به سازمان اطلاعات برون مرزی این رژیم ( موساد ) نزدیک هستند اعلام نمود که این سازمان توانسته طرح ایران برای حمله به سفارتخانه های اسرائیل در اروپا "و نقاط دیگر" را کشف و خنثی کند.
شبکه تلویزیونی کانال ۱۲ اسرائیل گفته است که اسامی کشورهایی که بگفته موساد قرار بود سفارتخانه های اسرائیل در آنها هدف قرار گیرد "به دلیلهای امنیتی" فاش نمی گردد.
روزنامه اسرائیلی تایمز آو ایزراییل نیز به نقل از گزارش موساد نوشته است که انگیزه طراحی این حملات سرخوردگی شدید حکومت ایران از یک رشته آتش سوزی و انفجار در مراکز حساس نظامی و هسته ای روزهای اخیر بوده است.
به نوشته این روزنامه، مقامات حکومتی ایران معتقدند که اسرائیل در این حملات دست داشته و هدف آنان انتقام جویی و هشدار به اسرائیل بوسیله حمله به مراکز دیپلماتیک اسرائیل در کشورهای دیگر بوده است.
البته طبق معمول مقامات رسمی اسرائیل حاضر نشدند در رابطه با این حملات یا گزارش منتسب به موساد اظهار نظر کنند.
بی بی سی با انتشار این خبر که واقعه بسیار مهمی را نقل می کند اما "منبع و محل وقوع آن مجهول است " مجموعه قواعد حرفه ای لازم الاجرا از طرف یک رسانه را زیر پا گذارده به شدت زیر سوال است.
بسیار واضح است که تهیه و انتشار این خبر در ادامه سناریوهای قبلی، با هدف القاء پذیرش نقش رژیم صهیونیستی در رخدادهای اخیر به ویژه حادثه نطنز از طرف ایران بوده است و انتشار خبر دروغ مربوط به قصد جمهوری اسلامی برای هدف قراردادن سفارتخانه های این رژیم در کشورهای مختلف نیز با همین رویکرد انجام شده است.
ادامه دست و پا زدنهای رژیم صهیونیستی برای "قدرتمند نمایی" خود به قیمت بر باددادن حیثیت رسانه هایی که ادعای بی طرفی و رفتار حرفه ای دارند، نشان از ضعف و لطمه پذیری مفرط این رژیم داشته و تایید کننده این واقعیت است که سردمداران اسراییل ناامیدانه به دنبال اجرای نمایشهای تکراری برای خیالبافی در مورد آرزوهای دست نیافتنی خود هستند.1399/04/23
12:07:41
5.0 / 5
2557
تگهای خبر: سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز