آصفی:

برجام تنها یك زندگی نباتی دارد

برجام تنها یك زندگی نباتی دارد حمیدرضا آصفی با تاكید بر استیصال آمریكا در مبحث پرونده هسته ای ایران اظهار داشت: متأسفانه اروپایی ها هم با آمریكایی ها همراهی می كنند و در چند سال قبل با فریبكاری تلاش داشته اند بگویند ما می خواهیم برجام را اجرا نماییم اما آمریكا اجازه نمی دهد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه درباره احتمال ارجاع پرونده هسته ای ایران به شورای امنیت سازمان ملل اظهار نمود: در عالم سیاست هر اتفاقی امکان رخ دادن دارد اما حقیقت این است امکان روی دادن این احتمال بسیار اندک است، چونکه ارسال پرونده هسته ای ایران به شورای امنیت سازمان ملل به لحاظ حقوقی، قانون و نرم های بین المللی هیچ توجیهی ندارد.
وی با اشاره به جلسه شورای امنیت سازمان ملل، اظهار نمود: در نشست قبل، آمریکا در صدد یارکشی بود اما ناظران و کشورهای عضو شورای امنیت اذعان کردند نتیجه نشست برای آمریکا ویران کننده بود و حتی دوستان آمریکا هم سمت آمریکا قرار نداشتند یعنی اگر کار به رای گیری می رسید، نیازی به وتوی چین و روسیه نبود یعنی آمریکا نمی توانست رای لازم را بگیرد.
سفیر اسبق ایران در فرانسه از استیصال آمریکا در مبحث پرونده هسته ای ایران گفت و بیان نمود: متأسفانه اروپایی ها هم با آمریکایی ها همراهی می کنند و در چند سال قبل با فریبکاری تلاش داشتند بگویند ما می خواهیم برجام را اجرا نماییم اما آمریکا اجازه نمی دهد.
وی در گفتگو با رادیو گفتگو اظهار نمود: حقیقت، امروز مشخص شده است و اروپا بخشی از نقشه برای پیشگیری از احقاق حقوق ایران بوده است و عملاً در راه آمریکا حرکت کرده است. البته آمریکایی ها اساسا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران برنامه های دیگری را اجرا می کنند و اروپایی ها هم با آنها همراهی خواهند کرد و به همین جهت ایران باید هوشیار باشد.
سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه ایران درباره اقدامات احتمالی ایران در مقابل فشار حداکثری آمریکا توضیح داد و عنوان کرد: مقاومت حداکثری در مقابل فشار حداکثری یک انفعال به حساب می آید چونکه در این فرایند ابتکار عمل در اختیار آمریکا خواهد بود و فشار به مردم ایران وارد می شود.
وی ادامه داد: اگر آمریکایی ها و دوستان اروپایی آنها احساس کنند فشارهایی که آنها می آورند، در کنار مقاومت اقدامات دیگری انجام می دهیم، آن وقت متوجه می شوند راه آنها اشتباه است.
آصفی خاطرنشان کرد: نمی توان به برجام استناد کرد چونکه کارایی خویش را از دست داده است و تنها یک زندگی نباتی دارد و برای جمهوری اسلامی ایران منفعتی ندارد.1399/04/26
13:45:33
5.0 / 5
2562
تگهای خبر: تحریم , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز