درآمد هزار میلیارد دلاری با افزایش ۱۰ درصدی ضریب بازیافت آزادگان جنوبی

درآمد هزار میلیارد دلاری با افزایش ۱۰ درصدی ضریب بازیافت آزادگان جنوبی به گزارش خبرگزاری نفت و گاز وزیر نفت اظهار داشت: با افزایش ۱۰ درصدی ضریب بازیافت در میدان مشترك آزادگان جنوبی، تولید از این میدان ۲.۷ میلیارد بشكه و درآمد بیش از ۱۰۰۰ میلیارد دلار افزایش می یابد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بیژن زنگنه امروز در مراسم امضای قرارداد توسعه میدان آزادگان جنوبی با اشاره به اینکه ایران از تولید ۷۰ هزار بشکه نفت در غرب کارون به ظرفیت ۴۰۰ هزار بشکه دست یافته است، اظهار نمود: شاخص فعالیت در میادین مشترک را باید در غرب کارون و پارس جنوبی ببینیم. البته در سایر میادین مشترک هم اقدام شده و تا آخر دولت به نتیجه می رسد.
وی به مبحث افزایش ضریب بازیافت از میادین نفتی اشاره نمود و اضافه کرد: باید از این ثروت درست استفاده نماییم و ثروت ملت هدر نرود، به همان میزان که به میادین مشترک حساس هستیم باید به ضریب بازیافت هم حساس باشیم.
وزیر نفت با اشاره به اینکه ۲۷ میلیارد بشکه نفت درجا در میدان مشترک آزادگان جنوبی وجود دارد، اما حداکثر برداشت ما کمتر از ۱.۵ میلیارد بشکه است، اظهار داشت: می توانیم شش درصد ضریب بازیافت در این میدان را به ۱۶ درصد افزایش دهیم، این به معنای افزایش ۲.۷ میلیارد بشکه تولید نفت از آزادگان جنوبی است و بالای هزار میلیارد دلار درآمد برای کشور بوجود می آورد.
وزیر نفت به امضای قرارداد میدان مشترک آزادگان اشاره نمود و با اشاره به اینکه افزایش بازیافت نفت در این میدان فوق العاده مهم و حیاتی می باشد، خاطرنشان کرد: این قرارداد با یکی از نمادهای فناوری ملی یعنی شرکت پتروپارس امضا می شود.
وی با اشاره به اینکه محدوده غرب کارون (سوسنگرد، دشت آزادگان، هویزه، شط علی، هورالعظیم) میدان رزم برادران و فرزندان بزرگ ملت ایران بود و خاطره انگیز است، اضافه کرد: وقتی در سال ۶۲ پل موقت شناور برای تلاقی با جزایر مجنون راه اندازی می شد، بنده وزیر جهاد بودم. خون های پاک فرزندان این کشور در این زمین برای حفظ شرف، استقلال، سربلندی و آزادی ملت ریخته شد. آن زمان فکر نمی کردم که این منطقه مهمترین میدان فعالیت برای توسعه نفت باشد.
زنگنه خاطرنشان کرد: حالا ما جا پای شهدا قدم می گذاریم. اینکه گفتند در این منطقه با وضو قدم بگذارید حرف قابل تاملی است. جای جای اینجا خون شهیدان ریخته شده است و حاکمیت امروز در نقطه مرزی برکت این خون هاست، با اقتدار کارمان را انجام می دهیم.
وزیر نفت با اشاره به اینکه به هیچ کشور خارجی علاقه ای ویژه ندارم و اگر با فردی صحبت می کنم برای عزت و منافع ملت ایران است، تصریح کرد: ما مقتدر و محکم برای سربلندی ملت مان و ایران عزیزمان ایستادیم.
وی با اشاره به اینکه من خدمتگزار ملت ایران هستم. من در این خاک به دنیا آمدم، پدرانم در این خاک به دنیا آمدند و در این خاک دفن شدند، امیدوارم خودم در این خاک با عزت دفن شوم، اظهار داشت: آنچه برایم مهم می باشد فقط و فقط سربلندی و بزرگی ملت ایران است و تلاش به جهت اینکه در این شرایط سخت بتوانیم کاری نماییم که کمتر به مردم فشار وارد شود، خاطرنشان کرد: وظیفه ما این است در این شرایط سخت، تحت سخت ترین فشارها عمل نماییم و کوتاه نیایم.
ادامه داردمنبع:

1399/04/30
15:18:43
5.0 / 5
2357
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز