علل قطعی آب و برق از زبان یك عضو كمیسیون انرژی مجلس

علل قطعی آب و برق از زبان یك عضو كمیسیون انرژی مجلس یك عضو كمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح كرد كه مسئله ی آب و برق در دستور كار كمیسیون انرژی قرار داشته و اصلاح شبكه ها در هر دو حوزه می تواند بخشی از مشكلات قطعی را جبران كند.


هادی بیگی نژاد در گفتگو با ایسنا با اشاره به دلیل قطعی آب و برق در نقاط مختلف کشور، بیان نمود: در حوزه قطعی برق آنچه که تابحال برای ما مسئله ساز بوده است بالاتر بودن میزان مصرف برق در این فصول از سال نسبت به تولید برق کشور است و در طول سال های گذشته هم ما با این مشکل مواجه بوده ایم. بعنوان مثال اگر ما 60 واحد برق در کشور تولید می نماییم میزان مصرف ما همیشه چهار الی پنج واحد از میزان تولید برق بیشتر است.
ایشان در ادامه اظهار نمود: از طرفی میزان مصرف برق سالانه رو به رشد است و بنابراین بخشی از علت قطعی برق در بعضی از نقاط کشور به عدم تولید متناسب با رشد مصرف باز می گردد.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از طرفی فرسوده بودن شبکه های تولید، بهره وری ما را پایین می آورد و بخشی از علت قطعی برق به فرسودگی شبکه ها باز می گردد که احتیاج به نوسازی دارند، اما در حوزه آب، منطقه به منطقه شرایط متفاوت می باشد. در بعضی از شهرها به یک علت و در بعضی از روستاها به علت دیگری گاها با قطعی آب مواجه هستیم.
ایشان در ادامه تصریح کرد: اما تحقیقات نشان داده که ما بیشتر در روستاها با مشکل قطعی آب مواجه می شویم. برای حل این مسئله در بعضی از نقاط نیازمند تاسیس مجتمع های آبرسان هستیم و در بعضی از مناطق دیگر از آنجائیکه سایه سنگی زمین اجازه حفر چاه های عمیق را نمی دهد، باید در بخش هایی دیگر چاه های عمیق تری را حفر کرده و آب را انتقال دهیم و هر دو این راهکارها احتیاج به اعتبار دارد که به علت کمبود اعتبار عملیاتی نشده است.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: آب و برق دو مبحث اساسی در حوزه انرژی بوده و در دستور کار کمیسیون انرژی قرار دارد، اما به علت اولویت های دیگری که در حوزه انرژی با آن مواجه بودیم تابحال کمیسیون انرژی فرصت ورود به این دو حوزه را نداشته است، اما بطور قطع این دو مبحث را کمیسیون با جدیت دنبال کرده و بحث اصلاح شبکه ها در هر دو حوزه را پیگیری خواهیم کرد.
منبع:

1399/05/08
15:37:27
5.0 / 5
2320
تگهای خبر: انرژی , برق , تولید , عملیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز