گزارش سازمان ملل درباره تداوم توسعه برنامه هسته ای كره شمالی

گزارش سازمان ملل درباره تداوم توسعه برنامه هسته ای كره شمالی یك هیئت كارشناسی از سازمان ملل گزارشی عرضه كرده اند كه نشان داده است كره شمالی به توسعه برنامه هسته ای و موشك های بالستیكش ادامه می دهد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از شبکه ان. اچ. کی، بر اساس گزارش سازمان ملل، کره شمالی با بودجه ای که به صورت غیرقانونی از راه حمل و نقل کالا به صورت کشتی به کشتی که تخطی از تحریم های سازمان ملل است به دست می آورد، به توسعه برنامه هسته ای و موشکی خود ادامه می دهد.
ان. اچ. کی می گوید به یک نسخه از این گزارش که از جانب هیئتی از متخصصان سازمان ملل گردآوردی شده، دست پیدا کرده است. این هیئت ارزیابی کرده است که در طول مدت شش ماه گذشته و در ماه جولای تا چه حدی تحریم های اعمال شده ضد کره شمالی اجرا شده است.
طبق این گزارش، کره شمالی باردیگر بر تعهداتش نسبت به حفظ و توسعه برنامه هسته ای و موشک های بالستیکش تاکید کرده است.
این گزارش می افزاید که کره شمالی در ماه مارس چهار آزمایش پرتاب موشک های بالستیک کوتاه برد انجام داده و به توسعه زیرساخت ها و گنجایش لازم برای برنامه موشک های بالستیکش ادامه داده است.
همچینین این گزارش مطرح می کند که کره شمالی از ماه مارس با صادرات غیرقانونی ذغال سنگ از راه دریا و کسب درآمد غیرقانونی از این طریق در مقابل قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل مقاومت کرده است.
کمیته تحریم های شورای امنیت سازمان ملل نگرانی هایی جدی درباره وضعیت تشریح شده در این گزارش هیئت متخصصان سازمان ملل مطرح کرده اند. این کمیته برنامه دارد از تمام کشورهای عضو بخواهد که قطعنامه های مربوط به تحریم ها را کاملا اجرا کنند.
منبع:

1399/05/16
23:17:41
5.0 / 5
2457
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز