امكان ترمیم خطوط لوله دریایی با تجهیزات ایرانی ممكن شد

امكان ترمیم خطوط لوله دریایی با تجهیزات ایرانی ممكن شد خبرگزاری نفت و گاز: تعدادی از محققان یكی از شركت های دانش بنیان بمنظور ترمیم خطوط لوله زیر دریا تجهیزات ترمیم لوله های زیر دریا را معرفی كردند كه بگفته آنها علاوه بر تامین نیاز داخل به كشورهای جنوب شرق آسیا مانند مالزی، اندونزی و هندوستان نیز صادر گردیده است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، محمد توده فلاح، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: خطوط لوله زیر دریا بر اثر گذشت زمان یا سانحه ممکنست گرفتار لطمه و نشتی شوند و تجهیزاتی تولید کردیم که می تواند لوله را ترمیم کند. این تجهیزات شامل دستگاه های فلزی هستند که در دو نوع اتصال یک تکه و دو تکه تولید می شوند. این تجهیزات در محل لطمه به دور لوله حلقه می زنند و در همان جا باقی می مانند و موجب رفع نشتی و خرابی می شوند.
وی ادامه داد: اگر لوله از هم جداشده باشد از تجهیزات یک تکه استفاده می شود و اگر گرفتار نشتی و لطمه شده باشد، از تجهیزات دو تکه استفاده می شود. چند شرکت محدود در جهان این تجهیزات را تولید می کنند که با شروع تحریم ها از فروش آن به کشورمان خودداری کردند. باتوجه به این فرصت، یک تیم برجسته از مهندسین و محققین در شرکت جمع شدند و یک فهرست از مزایا و معایب تجهیزات مشابه خارجی تهیه کردند، با حذف معایب، در نهایت یک محصول با کیفیت ایرانی تولید شد و ما مدعی هستیم که کیفیت این محصول از خیلی از نمونه های مشابه خارجی برتر است.

توده فلاح با اعلان اینکه این تجهیزات در نمونه ۳۲ اینچ به قیمت ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به فروش می رسد، اظهار نمود: این در حالیست که نمونه مشابه خارجی ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان قیمت دارد. تا کنون توانسته ایم علاوه بر تامین نیاز داخلی به کشورهای جنوب شرق آسیا مانند مالزی، اندونزی و هندوستان نیز صادرات داشته باشیم. شرکت های داخلی نفت و گاز مشتری این محصول هستند و خوشبختانه از کیفیت این محصول دانش بنیان رضایت کامل دارند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، این محصول از نظر راهبردی بسیار حائز اهمیت می باشد، به شکلی که اگر یکی از لوله های پارس جنوبی گرفتار لطمه شود، نشتی آن می تواند روزانه ۵ میلیون یورو خسارت به همراه داشته باشد. باتوجه به امتناع شرکت های خارجی از فروش این محصول، بسیار حیاتی بود که این تجهیزات در داخل کشور تولید شود.
منبع:

1399/05/29
22:42:31
5.0 / 5
2226
تگهای خبر: تحریم , تولید , صادرات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز