كشف دو میدان جدید نفت و گاز در عربستان

كشف دو میدان جدید نفت و گاز در عربستان به گزارش خبرگزاری نفت و گاز وزیر انرژی عربستان سعودی اعلام نمود شركت دولتی آرامكوی سعودی دو میدان جدید نفت و گاز در مناطق شمالی كشف كرده است.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی اظهار نمود: میدان نفتی جدید ابرق الطلوع که در جنوب شرقی شهر عرعر واقع شده است، نرخ روزانه ۳۱۸۹ بشکه در روز نفت سبک عرب لایت و ۳.۵ میلیون فوت مکعب گاز طبیعی دارد.

میدان گازی حدابه الحجره در منطقه الجوف نرخ تولید روزانه ۱۶ میلیون فوت مکعب گاز طبیعی به همراه ۱۹۴۴ بشکه در روز میعانات نفتی دارد.

بر اساس گزارش رویترز، وزیر انرژی عربستان سعودی اظهار نمود آرامکو به تلاشهای خود برای برآورد مجموع ذخایر نفت و گاز این دو میدان و حفاری چاههای بیشتر برای مشخص کردن مناطق و ظرفیتها ادامه خواهد داد.

راب میلز، موسس شرکت مشاوره "قمر انرژی" در دوبی اظهار نمود: کشف نفتی آرامکو در مقایسه با ظرفیت تولید فعلی ۸.۵ میلیون بشکه در روز این شرکت بسیار اندک است اما اکتشافات گازی می تواند به این شرکت برای تأمین هدف افزایش تولید غیرنفتی کمک نماید. اگر حجم و هزینه های تولید مناسب باشد، برای اهداف گازی عربستان سعودی و تأمین گاز غرب این کشور که هم اکنون فاقد شبکه گازی است، مناسب خواهد بود.
1399/06/10
11:04:39
5.0 / 5
2126
تگهای خبر: انرژی , برق , تولید , حفاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز