تخصیص وام كم بهره برای نصب پنل خورشیدی خانگی

تخصیص وام كم بهره برای نصب پنل خورشیدی خانگی خبرگزاری نفت و گاز: مدیرعامل توانیر درباب طرح برق امید اظهار داشت: این طرح همه مشتركان خانگی را تحت پوشش دارد و مشتركان كم مصرف از تخفیف صد درصدی بهای برق برخوردار خواهند شد، اما پرمصرف ها با راهكارهای بسیار ساده ای می توانند مصرف برق خودشان را كم كنند و در چارچوب این طرح پنل های كوچك خورشیدی هم با وام كم بهره در اختیار هموطنان قرار خواهد گرفت كه جزئیات آن به زودی اعلام خواهد شد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، محمدحسن متولی زاده امروز در آئین افتتاح پروژه های صنعت آب و برق استان های کرمانشاه، آذربایجان شرقی و اردبیل به طرح برق امید اشاره نمود و نصب پنل های خورشیدی را از نگاه محیط زیستی نیز بسیار مهم دانست و اظهار داشت: این طرح معادل آن است که ۲۴ درخت توسط یک مشترک کاشته شده باشد.
وی ادامه داد: خوشبختانه مردم استان اردبیل از نظر مصرف برق جزو استان های کم مصرف کشور هستند و با شرایط برق امید، بیش از ۳۵ درصد مردم این استان بعنوان گروه کم مصرف از برق رایگان برخوردار خواهند شد.
متولی زاده میزان اعتبار هزینه شده برای راه اندازی و بهره برداری از پروژه پست آرتا و خط چهارمداره رینگ اردبیل را مجموعاً بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان اعلام نمود و اظهار داشت: بیش از ۹۵ درصد تجهیزات این پست در داخل کشور ساخته شده است.
مدیرعامل توانیر با بیان این که برای راه اندازی و بهره برداری از پروژه پست آرتا و خط چهارمداره رینگ اردبیل، بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار صرف شده است، اشاره کرد: بیش از ۹۵ درصد تجهیزات این پست در داخل کشور ساخته شده است.
متولی زاده افزایش قابلیت اطمینان شبکه نیرورسانی مرکز استان، کاهش خاموشی های منطقه، ایجاد زیرساخت بمنظور پاسخگویی به متقاضیان جدید صنعتی و کشاورزی منطقه و نیز کاهش تلفات شبکه فوق توزیع و توزیع منطقه ای از اهداف مهم این پروژه ها اعلام نمود.
مدیرعامل شرکت توانیر ظرفیت پست انتقال مذکور را ۳۶۰ مگاولت آمپر ذکر کرد و طول خط ۴ مداره ۶۳ کیلوولت رینگ اردبیل را نیز که به خط ۲۳۰ کیلوولت متصل می شود را حدود ۷ کیلومتر اعلام نمود.
وی اظهار داشت: مصرف بخش صنعت امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل ۱۱ درصد افزایش داشته است که این نشانگر آن است که هم اوج بار مدیریت شد و هم مصرف بخش صنعتی و راندمان در این بخش افزایش یافته است.
منبع:

1399/06/14
11:07:56
5.0 / 5
1855
تگهای خبر: برق , راه اندازی , رایگان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز